اخبار امارات

حقوق ماهیانه کارکنان اماراتی مشخص شد

18 هزار تا 130 هزار درهم حقوق اماراتی ها در طرح اماراتی سازی شرکت های خصوصی

دولت امارات در راستای سرعت بخشیدن به طرح اماراتی‌سازی (Emiratisation) افزایش تعداد شهروندان اماراتی در کارکنان شرکت‌های بخش خصوصی را اجباری کرده است. شرکت‌هایی که بالای ۵۰ نفر کارمند دارند باید حداقل ۲ درصد از کارکنان متخصصشان را افراد بومی تشکیل دهند و در غیر این صورت، از تاریخ ژانویه ۲۰۲۳ مشمول جریمه خواهند شد.

وزارت منابع انسانی و اماراتی‌سازی و شورای رقابت‌پذیری امارات پیش از این جریمه گرفتن از شرکت‌هایی که اطلاعات گمراه‌کننده در رابطه با اماراتی‌سازی ارائه می‌دهند را آغاز کرده است.

 

بیشتر بخوانید: کار در دبی، لیست فرصت های شغلی های در امارات

 

در سال‌های اخیر با طرح‌های آموزشی دولت امارات، تعداد افراد اماراتی آموزش‌دیده و بااستعداد برای مشاغل حرفه‌ای افزایش یافته است اما این کشور هنوز با کمبود نیروی بومی ماهر و مجرب روبه‌روست.

در رابطه با درآمد کارکنان اماراتی، امسال اعلام شد که حقوق ۵۹ درصد کارکنان اماراتی در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۲۰ ثابت مانده، حقوق ۳۲ درصد این افراد افزایش یافته و ۹ درصد آن‌ها شاهد کاهش حقوق خود بوده‌اند. همچنین در طرح اماراتی‌سازی مشخص شد که ۵۰ درصد کارکنان اماراتی در سال ۲۰۲۲ انتظار افزایش حقوق داشته‌اند در حالی که ۲ درصد این افراد پیش‌بینی می‌کردند حقوقشان کاهش یابد.

در راهنمای حقوق اعلام شده در راستای کمک به شرکت‌های خصوصی برای استخدام کارکنان اماراتی و رسیدن به اهداف اماراتی‌سازی، حقوق ماهانه برای کارمندان عادی (منشی، حسابدار، دستیار، بازاریاب، مسئول فروش و IT) بین ۲۰ تا ۳۰ هزار درهم و برای مدیران رده بالا بین ۸۰ تا ۱۱۰ هزار درهم تعیین شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا