اخبار امارات

اصلاحات جدید قانون مالیات بر ارزش افزوده در امارات معرفی شد

در ژانویه ۲۰۱۸ امارات مالیات بر ارزش افزوده با نرخ ۵ درصدی را تصویب کرد. وزارت دارایی به تازگی اصلاحاتی در این قانون ایجاد کرده که از اول ژانویه ۲۰۲۳ اجرایی می‌شود.

در مجموع ۲۴ تغییر در قوانین مالیات بر ارزش افزوده انجام شده است. از جمله این تغییرات این است که اشخاص ثبت‌شده اگر تمام محصولاتشان از مالیات بر ارزش افزوده معاف باشد می‌توانند برای معافیت از مالیات بر ارزش افزوده اقدام نمایند.

محصولات معاف از مالیات محصولات و خدماتی از جمله برخی مواد غذایی و نوشیدنی، محصولات صادراتی، محصولات خیریه و برخی داروها و تجهیزات پزشکی هستند که توسط ادارات مالیاتی مشخص می‌شوند.
یک تغییر دیگر در قوانین مالیات بر ارزش افزوده، تعریف دوره‌ی ۱۴ روزه برای صدور برگه دریافت مالیات و مهلت اضافی برای ثبت صورت حساب مالیاتی می‌باشد.

نرخ مالیات بر ارزش افزوده همچنان در تمام موارد ۵ درصد می‌باشد.

وزارت دارایی امارت برخی اصلاحات انجام شده قوانین فدرال شماره 8 سال 2017 در مورد مالیات بر ارزش افزوده (VAT) که باید از اول ژانویه 2023 اجرا شود را اعلام کرد

این تغییرات در راستای توافق مالیات بر ارزش افزوده کشورهای GCC برای به کار گیری بهترین سیستم مالیاتی جهانی بر اساس تجربه‌های تاریخی، چالش‌های کنونی و پیشنهادات دریافت شده از موسسات مرتبط ایجاد شده است.

 

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره مالیات شرکتی در امارات که باید بدانید!

 

قانون فدرال شماره 18 سال 2022 اصلاحات انجام شده در قانون فدرال شماره 8 سال 2017 درمورد مالیات بر ارزش افزوده را شامل می شود. برخی از اصلاحات انجام شده به شرح زیر است:

1: افراد ثبت نام شده که کالای مشمول مالیات بر ارزش افزوده عرضه می کنند در صورتیکه تمام کالاهای آنها معاف از مالیات باشد، می توانند برای معافیت از مالیات بر ارزش افزوده درخواست ارسال کنند

2: تعیین مهلت چهارده روزه صدور برگه اعتبار مالیاتی برای مالیات خروجی در بازه زمانی تعیین شده برای صدور صورتحساب مالیاتی

3: اداره مالیات فدرال (FTA) می تواند در موارد خاص افراد ثبت نام شده را به اجبار از لیست ثبت نامی خارجی کند.

همچنین برخی قوانین قدیمی برای رفع ابهام، اصلاح یا بازنویسی شده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا