اخبار امارات

زمان جابه جایی در مسیر های دبی 20% کم شده است

به لطف تکنولوژی نظارت هوشمند ترافیک، زمان جا به جایی در مسیر های دبی 20 درصد کم تر شده است.

تصویر مربوط به مرکز مدیریت ترافیک ITS با به‌کارگیری سیستم‌های هوشمند ترافیک (ITS) توسط اداره راه‌وترابری دبی (RTA) نظارت بر تصادفات ۶۳ درصد بهبود یافته، زمان پاسخ‌گویی به موارد امدادی ۳۰ درصد کاهش یافته و زمان مسافت ۲۰ درصد کمتر شده است.

این آمار روز یکشنبه توسط رئیس اداره RTA منتشر شد. او همچنین تایید کرد که فاز ابتدایی پروژه توسعه سیستم‌های هوشمند ترافیک که در سال ۲۰۲۰ پایان یافت، پوشش سیستم‌های هوشمند از شبکه جاده‌ای اصلی دبی را از ۱۱ درصد به ۶۰ درصد رسانده است.

 

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره مترو دبی و حمل و نقل عمومی

 

اداره RTAدر حال آماده سازی برای اجرای فاز دوم این پروژه در ماه‌های آینده است و در آن تمام شبکه جاده‌ای دبی را پوشش خواهد داد. با این کار پوشش جاده‌ای این سیستم از ۴۸۰ کیلومتر به ۷۱۰ کیلومتر می‌رسد.
توسعه سیستم هوشمند ترافیک به هدف دولت امارات برای ایجاد یک شهر هوشمند با استفاده از تکنولوژی‌ها و نرم‌افزارها و سهولت جابه‌جایی در دبی کمک می‌کند.

پروژه ITS یک مرکز فناوری برای استفاده کاربردی هوش مصنوعی، داده‌های بزرگ، اینترنت اشیا و سیستم‌های مخابراتی است و دستگاه‌های نظارت ترافیک، گجت‌های ثبت اطلاعات و خدمات هوشمند دیگری در آن به کار گرفته می‌شود.

سیستم ITraffic این پروژه با استفاده از داده‌های میدانی ثبت‌شده توسط دستگاه‌های هوشمند، از طریق یک شبکه‌ی پیوسته و با تحلیل داده‌های بزرگ، به تصمیم‌گیری سریع در رابطه با مدیریت ترافیک، تصادفات و رویدادهای بزرگ کمک می‌کند.

در فاز اولیه این پروژه ۱۱۲ تابلوی پویا و متغیر نصب و به‌روزرسانی شد. این تابلوها با استفاده از اطلاعات لحظه‌ای، پیام لازم از جمله حجم ترافیک و تصادفات و نکات ایمنی را به رانندگان مخابره می‌کنند تا امنیت جاده‌ای و مدیریت ترافیک حین رویدادهای بزرگ و تصادفات بهبود یابد. از این تابلوها در مناطقی که رویدادهای بزرگ برگزار می‌شود استفاده‌ی زیادی شده و برای مثال ۶۲۳ پیام در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ به نمایش درآمده است.

این پروژه در فاز اولیه تعداد ۱۱۶ دوربین کنترل ترافیک به سطح شهر اضافه شد و مجموع آن را به ۲۳۵ عدد رساند. ۱۰۰ دستگاه تشخیص تصادف و شمارنده وسایل نقلیه، ۱۱۵ دستگاه محاسبه‌گر سرعت و ۱۷ سیستم اطلاعات شرایط آب‌وهوایی جاده‌ای نیز نصب گردید. این دستگاه‌ها با استفاده از ۶۶۰ کیلومتر شبکه فیبر نوری به سیستم مرکزی متصل شدند و مجموع گستردگی این شبکه به ۸۲۰ کیلومتر رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا