حلقه ای غول پیکر دور برج خلیفه با طراحی باورنکردنی!

حلقه ای غول پیکر دور برج خلیفه با طراحی باورنکردنی!

این پروژه «داون تاون سیرکل» نام دارد و در ارتفاع 550 متری از زمین، حلقه‌ای به دور برج خلیفه ایجاد می کند. طراحان امیدوارند با اجرای این پروژه، ایده‌های سنتی آسمان خراش‌ها دچار دگرگونی شود.

این حلقه‌ با محیط سه کیلومتری خود تمام مرکز شهر (داون تاون) دبی را در بر می گیرد. بزرگی چشمگیر این پروژه را در تصویری که منتشر شده می‌توانید ببینید.

این حلقه بزرگ به بخش‌های کوچکتر شامل خانه‌ها، فضاهای عمومی، تجاری و فرهنگی تقسیم می شود.

این پروژه جاه طلبانه توسط Najmus Chowdry و Nils Remes از بنیانگذاران شرکت Znera Space که اغلب بر روی معماری‌های تجربی که مسائل اجتماعی و زیست محیطی در آنها رعایت شده ، طراحی شده است.

این دو نفر پروژه «داون تاون سیرکل» را در میانه همه‌گیری کرونا طراحی کرده و موجب شد در مورد نحوه زندگی انسان‌ها در شهرها بویژه در آسمان خراش‌ها تجدید نظر اساسی کنیم.

یکی از طراحان پروژه گفت: ایده پروژه، طراحی یک شهر عمومی بود. زمانی که همه گیری کرونا شروع شد، در مورد اینکه چگونه می توان شرایط را تغییر داد تا برنامه‌ریزی شهری بهتری داشته باشیم، فکر کردیم. همچنین جنبه‌هایی مانند دفع زباله، تولید مواد غذیی، مشکلات ترافیکی، آلودگی و … را بررسی کردیم. تمام این موارد را کنار یکدیگر گذاشته و نهایتاً به ایده این پروژه رسیدیم.

داون تاون سیرکل دبی از پنج طبقه ساخته شده و این طبقات روی پنج ستون مستقر شده‌اند. این پروژه بزرگ همچنین از دو حلقه اصلی تشکیل شده که توسط کمربند سبز Skypark به صورت عمومی طبقات را به یکدیگر متصل می‌کند.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل