اخبار امارات

ویزای طلایی امارات برای دانشجویان

چه کسانی واجد شرایط ویزای طلایی امارات برای دانشجویان هستند؟

سوال: پسر من قصد دارد تحصیلات عالی خود را در دبی دنبال کند. امکانش هست که درباره پروسه اخذ ویزا و مدت زمان آن برای دانش‌آموزانی که خودشان به امارات می‌آیند توضیح دهید؟ و این‌که چطور می‌توانم متوجه شوم که او مشمول صلاحیت دریافت ویزای طلایی است یا خیر؟

پاسخ: تصور بر این است که پسرتان می‌خواهد قصد ثبت‌نام در یکی از دانشگاه‌های دبی را دارد. همچنین می‌توان برداشت کرد که شما و پسرتان هر دو مقیم خارج از امارات هستید. مدارک دریافت ویزای دانشجویی در امارات ممکن است شامل نامه پذیرش رسمی از دانشگاه، گذرنامه، گزارش تست آمادگی پزشکی، درخواست امارات آی‌دی، بیومتری و بیمه درمانی باشد.

بر اساس نامه پذیرش، می‌توانید با دانشگاهی که وی قصد تحصیل در آن دارد تماس بگیرید. دانشگاه مربوطه هماهنگی‌های لازم جهت کسب ویزای اقامت برای پسرتان را انجام خواهد داد. البته اقامت ویزا توسط اداره کل اقامت و امور خارجه، پس از گذراندن تست تناسب اندام پزشکی و موارد امنیتی، صادر می‌شود. به طور کلی، ویزاهای تحصیلی اسپانسر شده توسط دانشگاه‌های امارات تا یک سال اعتبار دارند و با توجه به مدارک ارائه شده توسط دانشگاه برای ادامه تحصیل تمدید می‌شوند.

از طرف دیگر، اگر پسر شما مایل به پیوستن به دانشگاهی در امارات برای تحصیلات عالی بر اساس سوابق تحصیلی درخشان خود است، می‌تواند برای ویزای طلایی که 10 سال اعتبار دارد درخواست بدهد. در این حالت، او برای اقامت در امارات، اسپانسر خود شده است.

پیش‌نیازها و شرایط لازم شامل ارائه توصیه‌نامه از دانشگاه یا گواهی فارغ التحصیلی معتبر یا سوابق تحصیلی است که نشان دهد معدل کل پسر شما کمتر از 3.8 نیست.

اگر درخواست ویزای طلایی برای این شخص صادر شود، می‌تواند اسپانسر ویزای 10 ساله برای پدر و مادرش نیز شود.

برای اطلاعات بیشتر و واضح‌تر در این باره، می‌توانید با دانشگاهی که پسرتان قصد تحصیل در آن را دارد تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: راهنمای جامع ویزای طلایی امارات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا