اخبار امارات

امارات ششمین کشور برتر دنیا برای مهاجران است

بر اساس یک تحقیق جدید، امارات ششمین کشور برتر برای مهاجران است.

در گزارش Expat Insider 2022 منتشر شده توسط InterNations، امارات در چندین پارامتر مختلف مانند کیفیت زندگی (پنجم)، اوقات فراغت (سوم)، مسافرت و حمل و نقل (پنجم)، سلامت و رفاه (نهم) و امنیت و ایمنی (هفتم) رتبه‌های بالایی کسب کرده است.

در این گزارش آمده است: امارات از نظر سهولت زندگی در خارج از کشور بدون نیاز به صحبت کردن زبان محلی رتبه اول را دارد: 85 درصد از مهاجران در امارات، این کشور را از این لحاظ راحت می‌دانند؛ آماری که 34 درصد بیشتر از میانگین جهانی (51 درصد) است.

یافتن شغل به تنهایی (34 درصد از پاسخ‌دهندگان) استخدام بین‌المللی (14 درصد) و کیفیت بالای زندگی (9 درصد) از جمله دلایل اصلی مهاجرت افراد به این کشور بودند. در مجموع، 71 درصد از مهاجران در این کشور راضی بودند که هم‌سطح با میانگین جهانی است.

 

بیشتر بخوانید: چرا دبی بین مسافران و مهاجران محبوب است؟

 

بر اساس این شاخص، 10 مقصد برتر جهان برای کار و زندگی مهاجران عبارتند از مکزیک (اول)، اندونزی، تایوان، پرتغال، اسپانیا، امارات، ویتنام، تایلند، استرالیا و سنگاپور (دهم).

امارات به‌طور ویژه در شاخص ضروریات مهاجران (رتبه دوم)، با قرار گرفتن پش از بحرین، در جایگاه بسیار خوبی قرار گرفت.

امارات در شاخص سهولت اقامت (سیزدهم) نیز رتبه خوبی دارد. بهترین عملکرد در این شاخص را در زیرمجموعه‌ی فرهنگ و استقبال (دهم) دارد؛ 77 درصد از پاسخ‌دهندگان گفته‌اند که احساس پذیرفته شدن و مقبولیت در این کشور دارند (میانگین جهانی 66 درصد است.).

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا