چرا دبی بین مسافران و مهاجران محبوب است؟

چرا دبی بین مسافران و مهاجران محبوب است؟

ویژگی‌ها و موفقیت‌هایی که دبی را متفاوت کرده‌اند

دبی در رده‌بندی‌ها و نظرسنجی‌های زیادی در موضوعات مختلف، میان بهترین شهر‌های جهان قرار گرفته است. وبسایت Tripadvisor دبی را محبوب‌ترین مقصد گردشگری سال ۲۰۲۲ معرفی کرد. همچنین دبی در میان لیست شهر‌هایی با سالم‌ترین سبک زندگی قرار می‌گیرد. طبق گفته‌ی وبسایت InsureMyTrip امارات جزو امن‌ترین شهر‌ها برای گردشگرهای زن می‌باشد.

اما دلیل موفقیت امارات چیست و چرا همیشه در صدر قرار می‌گیرد؟ آمار بالای واکسیناسیون کووید در دبی، به‌کارگیری جدی اقدامات احتیاطی مانند ضدعفونی‌سازی و فاصله‌ی اجتماعی، و همچنین تسهیل در دسترسی و رفت‌وآمد توسط شرکت هواپیمایی امارات، دبی را به مقصد محبوبی تبدیل کرده است.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط سازمان اقتصاد و گردشگری دبی، از ژانویه تا نوامبر سال ۲۰۲۱، دبی پذیرای بیش از ۶ میلیون گردشگر بود؛ درحالی که در کل سال ۲۰۲۰ تنها ۵.۵ میلیون نفر از دبی بازدید کردند. در این دوره یازده‌ماهه، ۷۴۳ هتل با بیش از ۱۳۴هزار اتاق درهای خود را به‌روی مهمانان باز کردند و بیش از ۶۰ درصد از این اتاق‌ها پر شد که جزو بیشترین‌ها در جهان به‌شمار می‌رود.

نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ نیز نقش پررنگی در معرفی دبی و جذب گردشگر‌های بیشتر ایفا کرد. از زمان افتتاحیه آن در اول اکتبر ۲۰۲۰، نمایشگاه اکسپو بیش از ۱۰ میلیون بازدیدکننده‌ی داخلی و خارجی داشته است.

نگاهی می‌اندازیم به چند دلیل برای قرارگرفتن دبی در فهرست بهترین مقاصد گردشگری:

دبی، بهترین مقصد گردشگری برای خانواده‌ها در ۲۰۲۲

دبی، بهترین مقصد گردشگری برای خانواده‌ها در ۲۰۲۲وبسایت InsureMyTrip دبی را در صدر فهرست بهترین مقاصد گردشگری برای خانواده‌ها قرار داده است. این وبسایت به بررسی مواردی مثل کیفیت هتل‌های مناسب‌ برای خانواده‌ها، کیفیت ساحل‌های اطراف، تعداد جاذبه‌های گردشگری برای خانواده‌ها، دمای آب دریا، شدت امواج، شدت جریان‌های اقیانوسی و امنیت منطقه می‌پردازد.

دبی در پنج‌تا از این هفت مورد، نمره‌ی عالی کسب می‌کند، شامل نمره‌ی ۱۰ در امنیت منطقه، نمره‌ی ۱۰ در تعداد جاذبه‌های گردشگری مناسب برای خانواده‌ها، نمره‌ی ۹.۷۵ در شدت جریان‌های اقیانوسی و نمره‌ی ۷.۷ در دمای آب دریا. از بین ۶۲ شهری که مورد بررسی قرار گرفته بودند، دبی رتبه‌ی اول را کسب کرد و بعد از آن شهر‌های کلمبو، تورکس و کایکو، باربادوس و کورفو در یونان قرار گرفتند.

دبی، محبوب‌ترین مقصد گردشگری سال ۲۰۲۲

دبی، محبوب‌ترین مقصد گردشگری سال ۲۰۲۲دبی با پشت‌ سر گذاشتن شهر‌هایی مثل لندن، بالی و رم که بهترین شهر‌ها برای سپری کردن تعطیلات محسوب می‌شوند، تبدیل به محبوب‌ترین مقصد گردشگری در سال ۲۰۲۲ شده.

طبق لیستی که وبسایت Tripadvisor منتشر کرده، دبی رتبه‌ی اول را دارد و بعد از آن لندن، کانکن در مکزیک، بالی در اندونزی و کرت در یونان قرار می‌گیرند.

این وبسایت می‌گوید: «دبی جاییست که فرهنگ مدرن با تاریخ، ماجراجویی و خرید و سرگرمی درجه‌یک ترکیب می‌شود. به نمایش‌های دبی اپرا بروید، مرکز شهر را از بالای برج خلیفه ببینید و بعدازظهرتان را در دبی کریک و بازارهای طلا و پارچه و ادویه بگذرانید. اگر دنبال هیجان هستید، می‌توانید با بالن‌های هوای گرم بر فراز تپه‌های صحرا پرواز کنید، سوار ترن‌ هوایی شهر بازی آی‌ام‌جی وورلد شوید یا چتربازی بر فراز پالم جمیرا را تجربه کنید.»

بیشتر بخوانید: آشنایی با بهترین پارک های دبی در سال 2022

دبی، شهری با سبک زندگی سالم

دبی، شهری با سبک زندگی سالمدر گزارشی توسط وبسایت Lenstore بریتانیا، ۴۴ شهر جهان با ۱۰ مقیاس مختلف از جمله میزان آلودگی، ساعات آفتابی در طول روز و حتی میانگین قیمت عضویت در باشگاه بررسی شدند.

دبی در این فهرست بعد از وین اتریش، رتبه‌ی دوم را به‌دست آورد. این وبسایت می‌نویسد: «دبی با بیش از ۳۵۰۰ ساعت تابش آفتاب در طول سال، نه تنها مناسب آنهاییست که می‌خواهند دراز بکشند و ویتامین دی جذب کنند، بلکه این شهر با چیزی نزدیک به ۲ هزار مرکز روباز برای آن‌هایی که اهل فعالیت هستند نیز مناسب است.»

دبی، از بهترین شهرها برای گردشگران زنی که تنها به سفر می‌روند

دبی، از بهترین شهرها برای گردشگران زنی که تنها به سفر می‌رونددبی با معرفی شدن به عنوان بهترین مقصد گردشگری برای گردشگران زن تنها، باری دیگر انتظارات را در زمینه‌ی امنیت برآورده کرد.

طبق بررسی وبسایت InsureMyTrip دبی در زمینه امنیت زنان گردشگر به طور کلی رتبه‌ی سوم را کسب کرده. در این گزارش دبی نمره‌ی ۸.۶۴ در «احساس امنیت بدون توجه به جنسیت»، ۹.۴۳ در «احساس امنیت حین قدم زدن در شب» و ۹.۰۴ را در معیار «امنیت کلی» به دست آورده است.

این دستاورد بدون عملکرد فوق‌العاده‌ی رهبران امارات و پلیس دبی در راستای فراهم کردن محیطی امن در تمامی زمینه‌ها میسر نمی‌شد.

همچنین طبق یافته‌های این وبسایت، در حالی که اکثر مردم ترجیح می‌دهند با خانواده یا دوستان به دبی بروند، اما شماری از گردشگران نیز تنهایی سفر کردن را ترجیح می‌دهند. طبق تحقیقات موسسه‌ی Condor Ferries، ۸۴ درصد از این مسافران زنان هستند.

دبی میان بهترین شهر‌ها برای تبعه‌ی خارجی

دبی میان بهترین شهر‌ها برای تبعه‌ی خارجیدبی سومین شهر جهان در فهرست InterNations از بهترین شهر‌های جهان برای تبعه‌ی خارجی در سال ۲۰۲۱ بود و بالاتر از شهر‌هایی چون مادرید، پراگ و سیدنی قرار گرفت. این فهرست براساس نظرسنجی‌ از تبعه‌ی خارجی انجام می‌شود و بهترین ملاک برای زندگی و کار در خارج از کشور است.

از نقاط قوت دبی در این فهرست به عدم نیاز به یادگیری زبان کشور برای تردد در شهر، مردم بومی گرم و صمیمی و احساس زندگی در خانه‌ی خود اشاره شده که البته جای تعجب ندارد.

 این نظرسنجی پنج جنبه‌ی مهم زندگی تبعه‌ی خارجی را پوشش می‌دهد: کیفیت زندگی شهری، پیدا کردن شغل و خانه مناسب، تعادل کار و زندگی، امور مالی و بانکی و هزینه‌ی اقامت، که این فهرست طبق چهار جنبه‌ی اول چیده شده و دبی در آن بهترین شهر برای زندگی تبعه‌ی خارجی است.

پالم جمیرا در دبی بیشترین جایزه‌ها را از آن خود کرده است

پالم جمیرا در دبی بیشترین جایزه‌ها را از آن خود کرده استشاهکار شرکت نخیل یعنی پالم جمیرا، عنوان بهترین شهرک توریستی جهان را در World Travel Awards  تصاحب کرده است.

به غیر از آن نیز از سه جاذبه‌ی دیگر این جزیره‌ی مصنوعی در این مراسم تقدیر شد. منظره‌ی ۳۶۰ درجه‌ی بالای برج پالم عنوان بهترین جاذبه‌ی گردشگری خاورمیانه را از آن خود کرد. پالم وست بیچ، ساحل تفریحی و رستورانی به عنوان بهترین مقصد ساحلی دبی رسید. همچنین هتل سنت رجیس در پالم بهترین هتل جدید در جهان شد.

این جزیره‌ی نخل‌شکل و زیبای دبی را می‌توان از هواپیما، هنگام چتربازی یا با ماشین تماشا کرد. این شاهکار مهندسی دبی نشان می‌دهد که دبی به پیشرفت مداوم و تحقق اهداف خود پایبند است. جزیره‌ی پالم جمیرا ترکیبی از خانه‌های ساحلی، هتل‌های پنج ستاره و لوکس، رستوران‌های درجه یک و کلاب‌های مد روز را در خود جای می‌دهد.

ابوظبی، دبی و شارجه از امن‌ترین شهر‌های جهان

ابوظبی، دبی و شارجه از امن‌ترین شهر‌های جهاندر اطلاعاتی که موسسه Numbeo منتشر می‌کند، سه شهر ابوظبی، دبی و شارجه در فهرست ۱۰ شهر امن جهان قرار دارند.

شاخص امنیت این موسسه بر اساس نظرسنجی از مردم درباره‌ی هزینه‌ی زندگی، امنیت، آلودگی و جرائم محاسبه می‌شود.

در این فهرست درمیان ۳۷۶ شهر در جهان، ابوظبی با نمره‌ی ۸۸.۱۴ برای چهارمین سال متوالی امن‌ترین شهر جهان شد و دبی نیز به رتبه‌ی هفتم رسید.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل