اخبار امارات

آزمایش کارت نول دیجیتال در متروی دبی

کارت نول خود را در خانه جا گذاشتید و نیاز به استفاده از حمل‌ونقل عمومی دارید؟ به لطف کارت‌های ندل دیجیتال، این موضوع به زودی مشکلی نخواهد بود.

در ژانویه 2024، سازمان راه و ترابری دبی (RTA) اعلام کرد که سیستم کارت نول فعلی را ارتقا خواهد داد. این ارتقا به این معنی است که دیگر برای ورود و خروج نیازی به کارت فیزیکی نول خود ندارید … فقط به تلفن همراه خود نیاز خواهید داشت.

در حال حاضر، این امکان در مرحله آزمایش است. مطمئن نیستیم که سیستم جدید چه زمانی برای استفاده همه ما راه اندازی شود، اما پیگیر اخبار آن هستیم.

اداره RTA از طریق استوری اینستاگرام ویدئویی به اشتراک گذاشت که در آن آمده است: «RTA و سامسونگ در حال نظارت بر آزمایش‌های کارت نول دیجیتال در ایستگاه‌های مترو هستند.»

کارت نول دیجیتال شما مانند کارت نول فعلی شما عمل می‌کند، اما فقط نسخه فیزیکی آن را نخواهید داشت. این کارت روی گوشی شما خواهد بود.

این اپلیکیشن یعنی Nol Pay همچنین یک ابزار همه‌کاره برای برنامه‌ریزی مسیرهای شما، رزرو و پیش پرداخت سفرهایتان برای ایجاد یک تجربه راحت از ابتدا تا انتها خواهد بود. شما می‌توانید از طریق این پلتفرم به اطلاعات مهمی مانند موجودی حساب، سابقه سفر، قیمت بلیط و محاسبه کرایه دسترسی داشته باشید.

به احتمال زیاد برای استفاده از کارت نول دیجیتال نیاز به دانلود برنامه «nol pay» از اپ استور یا گوگل پلی خواهید داشت. با این حال، تأیید این موضوع به آینده موکول می‌شود.

ممکن است مدتی طول بکشد تا این طرح به طور کامل اجرا شود و RTA قبلاً اعلام کرده بود که این اتفاق می‌تواند در اواخر سال 2025 رخ دهد.

کارت نول برای اولین بار در سال 2009 با راه اندازی متروی دبی معرفی شد. این کارت در 15 سال گذشته تسهیل کننده حمل و نقل عمومی بوده است – به همین دلیل است که RTA ویژگی‌های بیشتری را به آن اضافه کرده است. باز هم، ما فقط می‌توانیم فرض کنیم که این ویژگی ها زمانی که کارت نول دیجیتال عرضه شود در دسترس خواهند بود.

تغییر به کارت دیجیتال نول با بهترین شیوه‌های جهانی مطابقت دارد و یکی از استراتژی های RTA برای پیشرد قرار دادن دبی در تحول دیجیتال است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا