اخبار امارات

فرودگاه دبی، رکورد می‌شکند

رکورد شکنی تاریخی فرودگاه دبی در سه ماه اول 2024

فرودگاه بین‌المللی دبی (DXB) در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۴، پرترافیک‌ترین فصل خود را تجربه کرد و ۲۳ میلیون مسافر از آن گذشتند. این رقم، افزایش ۸.۴ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد که در آن، ژانویه با ۷.۹ میلیون مسافر، بیشترین ترافیک را داشت.

پل گریفیثز، مدیرعامل DXB گفت: «روند رو به رشد فرودگاه در سه‌ماهه اول سال ادامه یافت و شاهد ثبت اعداد و ارقام بسیار چشمگیری بودیم که تا حدی به دلیل افزوده شدن شهرهای جدید به شبکه پروازی ایرلاین‌های اماراتی ما، یعنی امارات و فلای‌دبی، در ماه‌های اخیر بود.»

وی افزود: «با تبدیل‌شدن دبی به یک قطب جهانی برای جذب استعدادها، کسب‌وکارها و گردشگران از سراسر دنیا، تمرکز ما بر حفظ رشد و ارتقای تجربه کلی فرودگاهی برای هر مسافری است که از ترمینال‌های ما عبور می‌کند. با شروع قوی در سه‌ماهه دوم و چشم‌انداز امیدوارکننده برای بقیه سال، پیش‌بینی خود را برای کل سال به ۹۱ میلیون مسافر افزایش داده‌ایم که رکورد ترافیک سالانه قبلی در سال ۲۰۱۸ با ۸۹.۱ میلیون مسافر را می‌شکند.»

فرودگاه DXB محرک اصلی رشد اقتصادی و گردشگری دبی است و این شهر شاهد افزایش ۳.۳ درصدی تولید ناخالص داخلی واقعی به ارزش تقریبی ۳۰۷.۹ میلیارد درهم بوده است. مدیریت کارآمد فرودگاه در مواجهه با ترافیک فزاینده مسافران و حجم بالای بار، از اقتصاد متنوع این امیرنشین حمایت می‌کند.

فرودگاه DXB به‌عنوان دروازه اصلی دبی، از رشد و برند بین‌المللی آن پشتیبانی می‌کند. با ارائه ارتباط به ۲۵۶ مقصد در ۱۰۲ کشور از طریق ۹۰ ایرلاین بین‌المللی، DXB جایگاه دبی را به‌عنوان یک قطب جهانی برای کسب‌وکار و لجستیک تقویت می‌کند.

هند همچنان مقصد برتر DXB است و ترافیک مسافری به ۳.۱ میلیون مسافر رسید، پس از آن عربستان سعودی با ۲ میلیون، انگلیس با ۱.۵ میلیون و پاکستان با ۱.۱ میلیون مسافر قرار دارند. ایالات متحده با ۸۳۶ هزار مسافر، روسیه با ۷۲۵ هزار و آلمان با ۷۲۸ هزار مسافر، از دیگر کشورهای مهم در این زمینه هستند. لندن با ۹۶۱ هزار مسافر، ریاض با ۷۹۵ هزار و جده با ۶۶۹ هزار مسافر، در صدر شهرهای مبدأ بر اساس تعداد مسافر هستند و بمبئی با ۶۳۷ هزار مسافر، در رتبه بعدی قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا