خانه‌های اشتراکی برای ساکنین جدید دبی

خانه‌های اشتراکی برای ساکنین جدید دبی

سازندگان دبی فضاهای اشتراکی بیشتری را برای ساکنان جوان آماده می‌کنند

آیا به تازگی به دبی آمده‌ و شغلی پیدا کرده‌اید؟ اگر دنبال جایی برای چندین هفته یا چندین ماه اسکان هستید، می‌توانید گزینه‌‌های “کولیوینگ”(خانه‌های اشتراکی) که به تازگی در شهر جا افتاده است را امتحان کنید.

[کولیوینگ به سبک زندگی مدرنی گفته می‌شود که در آن افراد دارای مشاغل یا اهداف مشترک دیگر، هم‌خانه می‌شوند.]

 

بیشتر بخوانید: اجاره خانه در دبی به همراه مهم ترین نکاتی که باید بدانید!

 

با این نوع سکونت، دولوپرها شرایطی مانند گزینه‌ پرداخت ماهانه (در صورت لزوم، بدون چک)، کارمزد کارگزاری صفر و عدم نیاز به پیش‌پرداخت بابت خدمات برق و گاز در اختیار افراد می‌گذارند. این خانه‌ها معمولا مبلمان‌شده هستند و ویژگی‌هایی دارند که ساکنین می‌توانند برای نیازهای کاری خود از آن‌ها بهره ببرند.

یک مشاور املاک گفت: “‌کولیوینگ نسل جدیدی از ساکنان را به وجود می‌آورد که برای کار ثابت و یا کار آزاد به امارات می‌آیند. این افراد می‌توانند برای هر مدتی از 15 روز تا چندین ماه جایی برای سکونت، همراه با سهولت در پرداخت، کرایه کنند. تفاوت اصلی این است که دیگر نیاز نیست مستاجر به ناچار قرارداد یکساله ببندد.”

دولوپر اعمار یک مورد کولیوینگ برای اجاره در دبی هیلز دارد، در حالی که شرکت‌های دیگر، از جمله برخی از بزرگترین نام‌های این صنعت، در حال کاوش بیشتر در این فضای جدید هستند، یا شاید هم این موارد را فقط در چارچوب کامیونیتی‌های خود ارائه می‌دهند.

 

بیشتر بخوانید: 10 تا از پر درآمد ترین مشاغل فریلنسری دبی

 

در جمیرا ویلیج سیرکل، یکی از دولوپرهایی که قصد دارد به طور اختصاصی در این فضا فعالیت کند، اولین خانه خود را آماده کرده است. باس آکرمن، مدیرعامل هایو کولیو گفت: “تمرکز ما بر روی طراحی شرایط زندگی مناسب برای جوانانی است که به دنبال یک پیشنهاد راحت و بی‌دردسر هستند. جایی که بتوانند به راحتی به مدت یکی دو سال زندگی کنند و در عین حال با افراد همفکر خود ارتباط گرفته و همکاری کنند.” البته دیدگاه آکرمن از یک جهت متفاوت است. او ترجیح می‌دهد مستاجران را به قراردادهای طولانی‎تر پایبند کند اما همچنان انعطاف کافی در قراردادها و امکان فسخ در صورت نیاز فرد به جابه‌جایی را در نظر می‌گیرد.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل