اخبار امارات

تاسیس 1000 ایستگاه شارژ ماشین برقی تا 2 سال دیگر در دبی

اداره آب و برق دبی تا سال ۲۰۲۵ هزار ایستگاه شارژ خودرو برقی نصب خواهد کرد

اداره آب و برق دبی (Dewa) که در حال هدایت انتقال این امارت به سمت انرژی پاک است، قصد دارد شبکه‌ی ایستگاه‌های شارژ عمومی این شهر را در عرض ۳ سال ۱۷۰ درصد گسترش دهد.

تا سال ۲۰۲۵ تعداد ایستگاه‌های سبز مخصوص شارژ خودروهای برقی در دبی از تعداد کنونی ۳۷۰ ایستگاه با بیش از ۶۸۰ نقطه‌ی شارژ، به ۱۰۰۰ ایستگاه شارژ افزایش خواهد یافت.

برنامه‌ی حمل‌ونقل الکتریک دبی بخشی اساسی از استراتژی مورد نظر عالیجناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس و نخست‌وزیر امارات و حاکم دبی برای تبدیل دبی به یک مرکز اقتصاد سبز در جهان است.

 

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل خرید خودرو برقی در دبی

 

با استراتژی انرژی پاک و استراتژی عدم انتشار کربن، تا سال ۲۰۵۰ ۱۰۰ درصد انرژی مورد نیاز دبی از منابع انرژی پاک تامین خواهد شد. همچنین اداره‌ی راه و ترابری دبی (RTA) نیز از استراتژی بلندمدت خود برای رسیدن به عدم انتشار کربن توسط حمل‌ونقل عمومی تا سال ۲۰۵۰ پرده‌برداری کرده است.

در سال ۲۰۱۵ زمانی که اداره آب و برق دبی طرح شارژرهای سبز خودروهای برقی را در راستای استراتژی حمل‌ونقل سبز ۲۰۳۰ خود آغاز کرد، حرکت دبی به سمت حمل‌ونقل پاک سرعت زیادی گرفت. تعداد کاربران خودروهای برقی ثبت‌شده در این طرح از ۱۴ دستگاه در سال ۲۰۱۵ به بیش از ۱۱ هزار دستگاه در ماه می ۲۰۲۳ رسیده است. انتظار می‌رود این آمار در آینده‌ی نزدیک دوبرابر شود. دبی قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۴۲ هزار خودرو برقی در خیابان‌های خود داشته باشد.

پیش‌بینی می‌شود تقاضا برای خودروهای برقی در امارات در بین سال‌های ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۸ سالانه ۳۰ درصد افزایش یابد. همچنین انتظار می‌رود امسال فروش جهانی خودروهای برقی ۳۵ درصد افزایش یافته و به ۱۴ میلیون دستگاه برسد تا سهم ۱۸ درصدی از کل بازار خودرو داشته باشد.

از سال ۲۰۱۵ تا پایان سال ۲۰۲۲، شارژرهای سبز خودروهای برقی اداره Dewa بیش از ۱۳ هزار مگاوات‌ساعت برق برای خودروهای برقی تامین کردند که مجموعاً معادل طی کردن ۶۶.۳ میلیون کیلومتر با خودروهای برقی است. تا پایان ۲۰۲۲ این ایستگاه‌های شارژ تعداد ۹۶۵۳ خودرو را مجموعاً ۷۲۰ هزار بار شارژ کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا