اخبار امارات

کانترهای جدید کنترل پاسپورت مخصوص کودکان در فرودگاه دبی

بچها خودشان مهر پاسپورت میگیرند

فرودگاه بین‌المللی دبی پس از تجربه موفقیت‌آمیز در ترمینال 3 عید سعید فطر گذشته، در آستانه عید سعید قربان، کانترهای جدید کنترل پاسپورت کودکان را در سالن‌های ورودی ترمینال 1 و ترمینال 2 رونمایی کرد.

این ابتکار با هدف ایجاد یک خاطره و تاثیر ماندگار بر مسافران کوچک با اجازه دادن به آن‌ها برای تجربه فرآیند مهر زدن پاسپورت خود و تقویت روابط فرهنگی انجام گرفته است.

مدیر کل اداره کل اقامت و امور اتباع خارجی در دبی، برای مشاهده پیشرفت کار در بخش کنترل پاسپورت، شخصا یک بازدید میدانی انجام داد.

کانترهای پاسپورت کودکان به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با ترکیبی از میراث سنتی اماراتی و عناصر مدرن که بازتاب رنسانس فرهنگی امارات است، چشم‌ها را به خود جلب کنند. مثل نقاشی‌های شترهایی که با فضانوردان احاطه شده‌اند که نشان‌دهنده ادغام ریشه‌های تاریخی و پیشرفت‌های فناوری هستند. کف زمین با عبارات خوشامدگویی به زبان‌های مختلف و رنگ‌های پر جنب و جوش آراسته شده است.

در طول عید فطر گذشته، تعداد خیره کننده 10 هزار و چهارصد کودک از کانترهای کنترل پاسپورت کودکان در ترمینال 3 استفاده کردند. این آمار مقامات را تشویق کرده است تا خدمات را به ترمینال‌های دیگر هم گسترش دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا