اخبار امارات

اکنون می توانید امارات آیدی خود را از هرجای جهان تمدید کنید

اکنون می‌توانید امارات آی‌دی خود را از هر جای جهان تمدید کنید

امارات اخیرا سرویسی راه‌اندازی کرده است که به افراد اجازه می‌دهد امارات آیدی و پاسپورت خود را از خارج از امارات نیز تمدید کنند. اداره‌ی فدرال هویت، شهروندی، گمرک و بنادر امارات اخیراً از این تغییری که مدت‌ها مورد انتظار بود خبر داد.

با این حال شرایط مهمی وجود دارد که افراد برای استفاده از این سرویس باید آن را رعایت کنند. متقاضی باید شخصاً برای انجام این تراکنش از طریق اپلیکیشن هوشمند و مخصوص این اداره اقدام کند تا از رسیدن مدارک به شخص درست اطمینان حاصل شود.

این اداره اکنون امکان تمدید را از طریق اپلیکیشن هوشمند خود ممکن کرده است، اما اگر درخواست تمدید از طریق تایپینگ سنترها یا اشخاص دیگری به غیر از صاحب حقیقی مدارک انجام شود، در صورتی که مشخص شود فرد خارج از امارات است درخواست رد خواهد شد.

افراد خارج از امارات می‌توانند این اپلیکیشن هوشمند را رو گوشی‌های همراه خود داشته باشند. آن‌ها با انتخاب سرویس مخصوص تمدید کارت شناسایی از خارج از کشور می‌توانند درخواست خود را ثبت نمایند، هزینه را پرداخت کنند و به راحتی تراکنش را به اتمام برسانند.

همچنین هنگام گرفتن عکس برای این مدارک شناسایی به‌خصوص از سوی شهروندان امارات، مهم است که عکس طبق دستورالعمل مشخص گرفته شود و فرد از قوانین پوشش رسمی پیروی کند.

این اداره ۹ مورد از مواردی که فرد هنگام گرفتن عکس برای پاسپورت و سایر مدارک شناسایی برای استفاده از سیستم هوشمند باید رعایت کنند اعلام کرده است. این مقررات به سن متقاضی بستگی ندارد.

۱) داشتن پوشش رسمی رایج در امارات
۲) پوشاندن سر مطابق رسوم و سنت‌های امارات
۳) پس‌زمینه‌ی عکس باید سفید باشد
۴) عکس باید با کیفیت، رنگی و متعلق به شش ماه گذشته باشد (۳.۵ در ۴ سانتی‌متر)
۵) سر فرد باید مستقیم قرار بگیرد و موازی با لنز دوربین باشد
۶) حالت چهره‌ی فرد باید عادی باشد
۷) هر دو چشم باید باز باشد و فرد نباید از لنز رنگی استفاده کند
۸) عینک نباید جلوی چشم را بپوشاند یا باعث بازتاب نور شود
۹) کیفیت تصویر باید حداقل ۶۰۰ پیکسل در اینچ باشد و رد جوهر یا جای تا نداشته باشد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا