اسپانسرشیپ فرزندان پسر 18 سال

اسپانسرشیپ فرزندان پسر 18 سال

چگونه می توان در امارات اسپانسر فرزندان پسر بالای 18 سال شد؟

قوانین جدید ویزا که از 5 سپتامبر اعمال خواهند شد، به والدین ساکن دبی این امکان را می‌دهند تا اسپانسر پسران خود، تا حداکثر سن 25 سال، برای تحصیل در دانشگاه‌های امارت‌ها شوند.

پیش از این، والدین می‌توانستند، در صورت دانشجو بودن پسرشان، تا سن 18 سال اسپانسر او شده و سپس ویزای او را تا سه سال دیگر تمدید کنند.

قوانین جدید، خیال والدینی که پرداخت اسپانسرشیپ ویزای دانشگاهی در امارات برایشان دشوار است را راحت می‌کند. پیش از این، محصلان در خارج از کشور با ویزای بازدید به دیدن خانواده‌ی خود در امارات می‌آمدند.

دختران مجرد و فرزندان کم‌توان، فارغ از سنشان، جواز اقامت دریافت می‌کنند.

تغییرات ایجاد شده در قوانین، در ماه آوریل توسط کابینه دولت به تصویب رسید.

 

بیشتر بخوانید: اخذ ویزای اسپانسر شیپ برای اقامت شوهر در دبی

بیشتر بخوانید: اخذ ویزای اسپانسر شیپ برای اقامت همسر (زن) در دبی

 

اعتبار ویزای اقامت خانواده

در تمامی موارد، مدت زمان اقامت برای فرزند دختر یا پسر باید مطابق با جواز اقامت والدین، که دو یا سه سال است، باشد.

دارنده اقامت – در این مورد، والدین – باید جهت اسپانسر شدن برای فرزندان، برای آن‌ها خانه تهیه کنند. طبق ماده 55 فهرست مقررات اجرایی، درخواست جواز اقامت باید با یک قرارداد اجاره تایید شده و گواهی دستمزد همراه باشد.

اسپانسر باید مدرکی جهت اثبات رابطه والد و فرزند پسر، مانند شناسنامه تایید شده، ارائه دهد.

بر اساس فهرست مقررات اجرایی در خصوص ورود و اقامت افراد خارجی، در صورتی که فرزند بیشتر از 180 روز در خارج از امارات بماند، ممکن است ویزای اقامت او اعتبار خود را از دست بدهد.

جواز اقامت فرزندان با جواز کارمند مهاجری که اسپانسر آن‎ها است، رابطه مستقیم دارد. در صورتی که ویزای والدی که اسپانسر فرزند خود شده است لغو شود، ویزاهای افراد زیرمجموعه‌ی او – از جمله فرزند – نیز لغو خواهد شد.

افراد وابسته، از تاریخ انقضا یا لغو ویزای خود، 30 روز فرصت دارند تا یک جواز اقامت جدید دریافت کنند. در صورتی که فرد کارمند موفق به تمدید یا لغو ویزای زیرمجموعه‌های خود نشود، این افراد ساکنان غیرقانونی تلقی شده و مشمول پرداخت جریمه خواهند شد.

جریمه‌ی ماندن در کشور بیش از مهلت

در خصوص سیستم جریمه مهاجرتی امارات، جریمه‌ی ماندن در کشور پس از تاریخ انقضای مهلت 30 روزه، 125 درهم برای روز اول، و از روز دوم، هر روز 25 درهم، خواهد بود.

در صورتی که حضور غیرمجاز فرد وابسته در کشور از 6 ماه گذر کند، جریمه اعمال شده برابر با 50 درهم در روز، و پس از یکسال حضور، 100 درهم در روز خواهد بود.

طریقه درخواست

اسپانسر می‌تواند جهت دریافت اقامت برای فرزند خود از طریق وبسایت اداره کل اقامت و امور اتباع خارجی (GDRFA) در دبی، و یا اداره فدرال هویت، تابعیت، گمرک و امنیت بنادر برای دیگر امارت‌ها، اقدام کنند.

درخواست‌کنندگان همچنین می‌توانند با حضور در نزدیک‌ترین مرکز آمر یا تایپینگ سنتر، برای دریافت جواز اقامت برای فرزندان خود اقدام کنند.

مدارک مورد نیاز

 • امارات آی‌دی شخص اسپانسر (اصل مدرک)
 • پاسپورت اسپانسر و صفحه ویزای اقامت (با حداقل 6 ماه اعتبار)
 • گواهی دستمزد معتبر
 • قرارداد کار معتبر
 • قرارداد ثبت شده‌ی اجاره خانه یا ایجاری (Ejari)
 • آخرین قبض برق، در صورتی که خانه متعلق به اسپانسر باشد (اجاره‌‌ای نباشد)
 • کپی پاسپورت (رنگی) فرزند پسر و یک عکس با پس زمینه سفید. پاسپورت باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 • فرم درخواست امارات آی‌دی در زمان دریافت مهر ویزا یا تمدید آن
 • تست پزشکی برای فرزندان بالای 18 سال
 • بیمه سلامت
 • شماره IBAN حساب اسپانسر

جهت کسب اطلاعات، با شماره تلفن رایگان و بدون کارمزد 111 8005 از داخل امارات یا 97143139999+ از خارج کشور تماس بگیرید؛ درخواست‌ها نیز می‌توانند به آدرس ایمیل [email protected] ایمیل شوند.

اداره فدرال هویت، تابعیت، گمرک و امنیت بنادر از طریق شماره تماس 600522222 و ایمیل [email protected] قابل دسترس است.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل