زندگی در امارات

بهترین مناطق مسکونی دبی برای افراد با درآمد متوسط

راهنمای اجاره خانه با قیمت مناسب برای نقل مکان به دبی

بسیاری از افراد رویای زندگی در جایی با آفتاب زیبا، سواحل سفید و سرگرمی‌های بی‌پایان دارند، که این موضوع دبی را به یکی از مقصد‌های مهاجرتی تبدیل می‌کند. به لطف فرصت‌های شغلی، اقتصاد پررونق و درآمد‌هایی بالا، سال گذشته جمعیت دبی از ۳.۵ میلیون نفر عبور کرد و قرار است تا سال ۲۰۴۰ به ۵.۸ میلیون نفر برسد. اگر به فکر نقل مکان به دبی هستید یا به تازگی در این شهر زیبا مستقر شده‌اید، در این مطلب می‌توانید با بهترین مناطق مسکونی دبی برای افراد با درآمد متوسط آشنا شوید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

چه دنبال آپارتمان‌های مرتفع با نمای دریا باشید و چه بخواهید در ویلایی بزرگی در یک محله‌ی دنج زندگی کنید، در دبی جایی برای شما پیدا می‌شود. با این حال کارشناسان توصیه می‌کنند که بیش ۳۰ درصد درآمد سالانه‌ی خود را به اجاره اختصاص ندهید، بنابراین برای مثال اگر درآمد ماهانه‌ی ۲۵ تا ۳۰ هزار درهم دارید، باید دنبال جایی با اجاره‌ی سالانه ۶۰ تا ۱۰۰ هزار درهم باشید.

بهترین منطقه‌ها برای خانواده‌ها

گزینه‌های زیادی برای محله‌های خانواده‌محور در دبی وجود دارد. محله‌های زیادی در دبی خیابان‌های پردرخت، زمین‌های بازی، زمین تنیس و انواع امکانات تفریحی دارند.

برای خانواده‌های بزرگ‌تر، کارشناسان املاک محله‌ی تاون اسکوئر را پیشنهاد می‌کنند. اجاره‌ی آپارتمان‌های دوخوابه‌ی این محله از سالی ۶۵ هزار درهم و اجاره‌ی آپارتمان‌های سه‌خوابه از سالی ۱۰۰ هزار درهم شروع می‌شود.

اجاره‌ی ویلاهای تاون اسکوئر از سالی ۱۳۵ هزار درهم شروع می‌شود

با این حال اگر بخواهید در محلی دورتر نسبت به مرکز شهر زندگی کنید، گزینه‌های ارزان‌تر نیز وجود دارد. برای مثال در محله‌ی اعمار ساوث اجاره‌ی ویلاهای سه‌خوابه از سالی ۸۵ هزار درهم شروع می‌شود. داماک هیلز ۲ نیز گزینه‌ی دیگری است که در آن ویلاهای سه‌خوابه از حدود ۶۰ هزار درهم به بالا اجاره دارند.

املاک خانوادگی در اعمار ساوث وجود دارد و اجاره‌ی سالانه‌ی ویلای سه‌خوابه در آن ۸۵ هزار درهم است

داماک هیلز گزینه‌ی مناسبی برای خانواده‌هاست و اجاره‌ی خانه‌های سه‌خوابه‌ی آن از ۶۰ هزار درهم شروع می‌شود

در محله‌ی اسپورتس سیتی خانواده‌ها می‌توانند از فرصت اجاره‌ی آپارتمان‌های سه‌خوابه با حداکثر  سالی ۸۰ هزار درهم استفاده کنند. مدرسه‌های خوبی نیز در این محله یا در نزدیکی آن وجود دارد.

دبی اسپورتس سیتی محله‌ی شاد و محبوب برای خانواده‌هاست و قیمت اجاره‌ی مناسب و تجهیزات ورزشی پیشرفته دارد

جمیرا ویلج سرکل نیز یکی دیگر از محله‌های مناسب خانواده‌ها در دبی است. این محله انواع امکانات، بیش از ۳۰ پارک و مرکز ورزشی، چندین کلینیک، بیمارستان و داروخانه دارد و به دبی مارینا و JLT نیز نزدیک می‌باشد. میانگین اجاره برای یک آپارتمان دوخوابه در این محله ۷۲ هزار درهم است.

دیسکاوری گاردنز برای خانواده‌هایی که به‌دنبال محلی با دسترسی به مترو هستند مناسب می‌باشد. ساکنین این محله می‌توانند از ایستگاه مترو دیسکاوری گاردنز در خط 2020 مترو دبی استفاده کنند. این محله نیز فضاهای زیادی برای بازی کودکان دارد. آپارتمان‌های دیسکاوری گاردنز در ۶ فاز تقسیم شده‌اند و ۳۰ درصد کل این محله به فضای باز اختصاص دارد. با این حال این محله مناسب خانواده‌های کوچک‌تر است زیرا به سختی می‌توان در آن آپارتمان سه‌خوابه پیدا کرد. متوسط اجاره آپارتمان دوخوابه در دیسکاوری گاردنز بین ۶۶ تا ۷۸ هزار درهم می‌باشد.

دیسکاوری گاردنز نیز محله‌ی مناسب دیگری برای خانواده‌هاست.

 

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل اجاره‌ خانه و آپارتمان در دبی در سال 2023

بیشتر بخوانید: ارزان‌ترین مناطق دبی برای اجاره در سال 2023

 

متوسط هزینه سالانه اجاره آپارتمان دو خوابه در دبی سال 2023

 • دبی مارینا ۱۳۹ هزار درهم
 • محمد بن راشد سیتی ۱۲۸.۵ هزار درهم
 • بیزینس بی ۱۱۸ هزار درهم
 • دبی هیلز استیت ۱۱۰ هزار درهم
 • جمیرا لیک تاورز ۹۶ هزار درهم
 • دبی اسپورتس سیتی ۹۵ هزار درهم
 • داماک هیلز ۲ ۹۱.۵ هزار درهم
 • مردف ۹۰ هزار درهم
 • تاون اسکوئر ۷۷.۵ هزار درهم
 • جمیرا ویلج سرکل ۷۳ هزار درهم
 • دیسکاوری گاردنز ۷۲ هزار درهم
 • بر دبی ۷۰ هزار درهم
 • اعمار ساوث ۷۰ هزار درهم
 • دیره ۶۲ هزار درهم
 • دبی سیلیکون اویسیس ۶۱ هزار درهم
 • النهده ۴۷ هزار درهم

بهترین منطقه‌ها برای افراد مجرد و زوج‌ها

افرادی که تنها یا همراه با همسرشان به دبی مهاجرت می‌کنند نیز می‌توانند گزینه‌های زیادی برای واحد استودیو یا یک‌خوابه در دبی داشته باشند. دبی مارینا، بر دبی، جمیرا ویلج سرکل، النهده، دبی سیلیکون اویسیس و بیزینس بی محله‌های محبوبی برای زندگی در دبی با درآمد متوسط هستند.

بیزینس بی به دلیل قیمت رقابتی اجاره خانه، مکانی عالی برای افراد با درآمد متوسط است، به خصوص در مقایسه با محله‌های مجاور داون‌تاون دبی و سیتی واک. این محله ایستگاه مترو مخصوص دارد و به بزرگراه شیخ زاید نیز دسترسی آسانی دارد که آن را به محلی ایده‌آل با اجاره‌ی مناسب و دسترسی آسان به تمام دبی تبدیل می‌کند. اجاره آپارتمان یک‌خوابه در این محله حدود ۵۹ هزار درهم است.

اجاره‌ اپارتمان در بیزینس بی از ۵۹ هزار درهم برای واحد یک‌خوابه تا ۱۲۰ هزار درهم برای واحد دوخوابه متغیر است

در سمت ساحل، دبی مارینا نیز آپارتمان‌هایی با ارتفاع زیاد و متوسط دارد که به رستوران‌ها، آرایشگاه‌ها و کافه‌های زیادی با قیمت مناسب نزدیک هستند. اگر با بودجه‌ی محدود به دبی می‌آیید، می‌توانید آپارتمان‌های استودیو یا یک‌خوابه‌ی مبله با انواع امکانات مانند باشگاه و استخر اشتراکی، پارکینگ و نگهبان با حدود ۸۰ هزار درهم در سال پیدا کنید و برخی از صاحب‌خانه‌ها تا ۱۲ چک در سال نیز می‌پذیرند. برای افرادی که تنها زندگی می‌کنند،

آپارتمان استودیو گزینه‌ی مناسبی است؛ در استودیو وان تاور در دبی مارینا واحد‌های استودیو کاملا مبله با کمتر از ۸۰ هزار درهم در سال اجاره داده می‌شوند. اگر ترجیح می‌دهید که وسایل خانه‌ را خودتان تهیه کنید، برج اسکان مارینا در دبی مارینا که نزدیک به دبی مال، پالم جمیرا و د واک JBR است واحد‌های غیرمبله با ۵۹ هزار درهم سال دارد که صاحب‌خانه‌ها بین ۱ تا ۱۲ چک در سال قبول می‌‌کنند.

دبی مارینا مکانی عالی برای کسانی است که از فضای اجتماعی سرزنده لذت می‌برند

محله‌ی JLT نیز یکی دیگر از محله‌های محبوب دبی است و پر از کافه، باشگاه، هتل و اسپا می‌باشد. این محله نسبت به دبی مارینا از مرکز شهر دورتر است اما قیمت مناسب‌تری دارد. اجاره خانه در JLT برای واحد‌های استودیو از ۵۰ هزار درهم شروع می‌شود. ساختمان Jumeirah Bay X1 واحد‌های تمام مبله با اجاره‌ی ۷۰ هزار درهم در سال دارد.

جمیرا لیکس تاورز یکی از پرطرفدارترین محله‌های شهر با آپارتمان‌های یک‌خوابه و دوخوابه برای اجاره می‌باشد

اگر به دنبال واحد استودیو یا یک‌خوابه هستید دبی هیلز گزینه‌ی دیگر می‌باشد. این محله برای افراد مجرد مناسب است. آپارتمان‌هایی یک‌خوابه در Collective و Park Heights از ۸۰ هزار درهم شروع می‌شود. The Views نیز آپارتمان‌های یک‌خوابه‌ی خوبی با اجاره‌ی ۸۵ تا ۹۰ هزار درهم دارد.

دبی هیلز گزینه‌‌ای مناسب برای افرادی است که دنبال آپارتمان یک‌خوابه هستند

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اجاره خانه در دبی و اجاره استودیو، ویلا، آپارتمان یا دفتر کار در دبی از شرکت املاک معتبر و رسمی، می‌توانید با مشاور املاک یعقوبی در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا