زندگی در امارات

چگونگی تعلیق ویزای خانوادگی

هنگام تغییر ویزا، اسپانسر می‌تواند ویزای افراد تحت تکفل خود را در حالت تعلیق قرار بدهد

قصد تغییر شغل دارید؟ اگر اکنون در موقعیتی هستید که ویزای اقامتی شما باید از یک اسپانسر به اسپانسر دیگر منتقل شود، در صورتی که خانواده‌تان تحت اسپانسرشیپ شما باشند این تغییر ممکن است بر ویزای آن‌ها نیز تاثیر بگذارد.
مقامات حوزه‌ی مهاجرت امارات برای این شرایط گزینه‌ی ‘سرویس تعلیق’ را در نظر گرفته اند. با این سرویس فرد می‌تواند هنگامی که مشغول انتقال ویزای اقامتی امارات خود از یک اسپانسر به اسپانسر دیگر است، ویزای خانواده یا افراد تحت تکفلش را در حالت تعلیق قرار دهد. اگر تمایل دارید که بیشتر با این قانون آشنا شوید و پی ببرید که قرار دادن ویزای خانواده‌ی خود در حالت تعلیق به چه معناست و چگونه می‌توان این کار را انجام داد، راهنمای جامع ما را دنبال کنید.

‘سرویس تعلیق’ برای ویزا چیست؟

گلف نیوز برای روشن‌سازی این موضوع با راشد خواجه، مسئول روابط عمومی بخش جمع‌آوری و مرتب‌سازی اسناد رسمی B2B، صحبت کرد و او نیز توضیح داد چه وقت یک فرد که اسپانسر خانواده‌ی خود است می‌تواند از این سرویس استفاده کند.
او در صحبت‌هایش گفت که “اگر شما از کار قبلی خود اخراج شده یا به خاطر یک پیشنهاد کاری بهتر آن را ترک کرده اید، باید اسپانسر ویزای خود را از کارفرمای قبلی به کارفرمای جدید تغییر دهید. با این حال، اگر به عنوان یک شخص اسپانسر ویزای خانواده‌ی خود هستید، جهت کنسل کردن ویزای اشتغالی خود باید ویزای افراد تحت تکفلتان را هم کنسل کنید.”

وی همچنین افزود که “سرویس قرار دادن ویزای خانواده‌ی خود در حالت تعلیق به اسپانسر خانواده اجازه می‌دهد که به مسئولین بگوید او قصد ندارد ویزای خانواده را کنسل کند، بلکه در عوض می‌خواهد آن را در حالت تعلیق بگذارد و همزمان اسپانسر اشتغال خود را تغییر دهد.”

 

بیشتر بخوانید: حداقل حقوق لازم در امارات برای اسپانسر والدین شدن

 

چگونه می‌توانم برای این سرویس درخواست بدهم؟

از طریق مراجعه به یکی از مراکز خدمات آمر در دبی یا یکی از مراکز خدمات اداره‌ی فدرال هویت و شهروندی در سایر امارت‌ها می‌توانید برای این سرویس درخواست بدهید.
سراج الدین عمر، مسئول روابط عمومی خدمات بیزینسی فرست گیت، توضیح داد که برای سرویس تعلیق ویزا تنها می‌توانید از همان امارتی که در آن ساکن هستید درخواست دهید. بنابراین، مثلا اگر ویزای شما از شارجه صادر شده باشد برای درخواست خدمات تعلیق ویزا تنها می‌توانید از طریق مرکز رضایت مشتریان اداره‌ی فدرال هویت و شهروندی شارجه اقدام کنید. به گفته‌ی او حداکثر زمانی که یک ویزا می‌تواند در حالت تعلیق بماند ۶۰ روز است.

چه اسنادی برای این کار نیاز است؟

بنابر صحبت‌های عمر، اگر اسپانسرشیپ خود را از یک شرکت منطقه‌اصلی به یک شرکت منطقه‌اصلی دیگر منتقل می‌کنید، این‌ها اسنادی هستند که نیاز خواهید داشت آن‌ها را ثبت کنید:

• درخواستنامه‌ی تعلیق
• اسناد باطل شدن استخدام از کارفرمای فعلی
• نامه‌ی پیشنهاد شرکت جدید از وزارت منابع انسانی
• اصل پاسپورت اسپانسر و افراد تحت تکفل

مراحل قرار دادن ویزای خانواده در حالت تعلیق

موارد زیر مراحلی هستند که باید آن‌ها را دنبال کنید:

۱. کارت اشتغال باید توسط کارفرمای فعلی‌تان باطل شود.
۲. پس از آن می‌توانید به یک مرکز آمر یا یک مرکز رضایت مشتریان اداره‌ی فدرال هویت و شهروندی مراجعه و درخواستتان برای قرار دادن ویزای خانواده‌ی خود در حالت تعلیق را ثبت کنید.
۳. ویزای فعلی خود را باطل کنید.
۴. کارفرمای جدیدتان باید برای ویزای اقامتی شما اپلای کند.
۵. وقتی که مهر نهایی زده شد، می‌توانید ویزای خانواده‌ی خود را از حالت تعلیق خارج کنید. پس از آن مبلغ بیعانه به شما بازگردانده خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا