مهلت اخذ ویزای اسپانسرشیپ بعد از ورود خانواده به امارات

مهلت اخذ ویزای اسپانسرشیپ بعد از ورود خانواده به امارات

«خانواده‌ام به تازگی به امارات آمده‌اند من درمورد فرایند اخذ ویزا به راهنمایی نیاز دارم. مهلت اتمام فرایند اخذ ویزای خانواده‌ی من که اکنون در امارات هستند چقدر است و چقدر فرصت دارم که مراحلی مثل تست پزشکی و اقدام برای امارات آی‌دی را انجام بدهم؟ خانواده‌ی من روز ۲۵ می وارد امارات شده، چقدر برای اخذ ویزا فرصت دارم، ۶۰ روز یا ۹۰ روز؟»

پاسخ:

اگر به‌تازگی به امارات نقل مکان کرده‌اید و می‌خواهید اسپانسر مهاجرت خانواده‌ی خود نیز بشوید، شاید برایتان سوال شده باشد که فرایند اخذ ویزای اسپانسرشیپ چگونه است و افراد خانواده‌ی شما بعد از ورود به امارات، چقدر برای تکمیل فرایند اخذ ویزا مهلت دارند.
با توجه به وبسایت دولت امارات (u.ae) مجوز ورود (entry permit) در بیشتر موارد مهلت دو ماهه دارد و این شامل مجوز ورود خانواده‌های افراد نیز می‌شود. اگر افراد خانواده‌ی شما خارج از امارات باشند، باید به دو مورد توجه کنید:
۱) زمان صدور مجوز ورود
۲) زمان ورود افراد خانواده به امارات با مجوز ورود
از زمانی که مجوز ورود صادر می‌شود، هر فرد مهلت دارد ظرف ۶۰ روز وارد خاک امارات شود. به‌محض ورود به امارات با مجوز ورود، ۶۰ روز دیگر فرصت دارید که فرایند اخذ ویزا را تکمیل کنید.
باید توجه کنید که مجوز ورود قابل تمدید نیست و بعد از پایان مهلت دیگر اعتباری ندارد.

 

بیشتر بخوانید: راهنمای ویزای طلایی امارات به همراه کلیدی ترین نکات

 

اگر زمانی که برای اخذ ویزای خانواده اقدام می‌کنید، افراد خانواده‌تان از قبل در امارات باشند، همچنان باید برای دریافت مجوز ورود اقدام کنید. در این صورت نیز مجوز ورود ۶۰ روز اعتبار دارد و افراد باید ظرف این ۶۰ روز فرایند ویزای خود را تکمیل کنند.

اگر نتوانید به‌موقع این کار را انجام دهید و بیشتر از مهلت مجوز ورود در خاک امارات بمانید، بسته به مدت زمانی که بیشتر می‌مانید (overstay) باید جریمه بپردازید. مبلغ این جریمه به شکل زیر است:
۱۲۵ درهم برای روز اول بعد از پایان اعتبار
۲۵ درهم به ازای هر روز اضافه بعد از پایان اعتبار
۵۰ درهم به ازای هر روز بعد از گذر ۶ ماه از پایان اعتبار
۱۰۰ درهم به ازای هر روز بعد از گذر ۱ سال از پایان اعتبار

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل