۸ نکته برای خرید اقتصادی خواربار در امارات

۸ نکته برای خرید اقتصادی خواربار در امارات

چطور در امارات، هزینه کمتری برای خوار و بار بدهیم؟

قیمت کالاهای مصرف روزمره بالا رفته اما سیاست‌گذاری حساب‌شده‌ی وزارت اقتصاد امارات به‌خوبی این موضوع را مهار کرده است.

ما با برترین خرده‌فروشان خواربار در امارات صحبت کردیم تا بدانیم ساکنین امارات چگونه می‌توانند در عین بالا رفتن قیمت‌ها، حین خرید صرفه‌جویی کنند. آن‌ها با ما چند نکته در میان گذاشتند:

1) از تخفیف‌ها و طرح‌های فروش ویژه استفاده کنید.
2) از برندهای اقتصادی‌تر و به‌صرفه‌تر استفاده کنید.
3) برای استفاده از طرح‌های تبلیغی زرنگ باشید.
4) از تخفیف‌‌های ویژه و ترکیبی غذاهای مختلف استفاده کنید.
5) خوراکی‌های فاسدشدنی را در حجم زیاد خریداری نکنید.
6) برنامه‌ی غذایی هفتگی خود را مشخص کنید.
کن برای خرید کالاها در تخفیف‌های هفتگی و روزانه برنامه‌ریزی کنید.
8) از تخفیف‌های آنلاین نیز استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره هزینه های زندگی در دبی که باید بدانید!

 

استفاده از تخفیف‌های هفتگی

خرده‌فروشان محلی برای افزایش ثبات قیمت و مقابله با تورم، انواع جدیدی از تخفیف‌ها را معرفی کرده‌اند، از جمله طرح‌های فروش ویژه‌ی هفتگی و روزانه، تخفیف روی غذاهای خاص و حراج‌های مختلف.

با افزایش ‌بی‌سابقه‌ی تورم در سطح جهانی، به‌خصوص بعد از جنگ روسیه و اوکراین، خرده‌فروشان در تلاشند که به فراهم کردن کالاهای مختلف ادامه بدهند و آن‌ها را در دسترس مصرف‌کنندگان قرار دهند.

برناردو پرلویرو، مدیر عامل بخش GCC در ماجد الفطیم ریتیل می‌گوید: «کارفور تمام تلاشش را برای فراهم کردن محصولات و ثابت نگه‌ داشتن قیمت‌ها در امارات می‌کند. دغدغه‌ی اصلی ما حفظ قدرت خرید مشتریان از طریق تخفیف‌ها و طرح‌های فروش ویژه، مدیریت بهینه‌ی انبار، کاهش حاشیه‌ی قیمت و سرمایه‌گذاری در برند‌های داخلی است.

ما با تامین‌کنندگان در ارتباط هستیم تا موجودی انبار را حفظ کرده و کالا‌ها را با بهترین قیمت‌ها برای مصرف‌کننده تهیه کنیم تا با تورم مقابله کنیم. همچنین بر منابع داخلی بیشتری تمرکز کرده‌ایم تا کالاها را به روش با‌ثبات‌تر و پایدارتری تهیه کنیم.»
پرلویرو می‌گوید تخفیف‌هایشان مدام در حال بهتر شدن هستند و هر هفته طرح‌های جدیدی هم در بخش آنلاین و هم در فروشگاه‌ها اضافه می‌شود.

بهترین قیمت‌ها

جیمز اسکات، مدیرعامل سوپرمارکت‌های Grandiose می‌گوید برای اینکه به مشتریان کمک کنند که بهترین محصولات را خریداری کنند، این فروشگاه‌ زنجیره‌ای بهترین قیمت‌ها را برای کالاهای محبوب مردم در نظر گرفته است.

او می‌گوید: «ما می‌خواهیم کاری کنیم که مشتریان محصولات محبوب و روزانه‌‌ مثل نوشیدنی‌ها، آب، روغن، برنج و … را با بهترین قیمت خریداری کنند. ما در فروشگاه‌ اعلام می‌کنیم که برای این کالاها بهترین قیمت‌ها را در نظر گرفته‌ایم بنابراین برای مشتریان کافیست که به قفسه‌های زردرنگ مراجعه کنند.»

استفاده از محصولات داخلی

اسکات به ساکنین امارات توصیه می‌کند که از محصولات داخلی استفاده کنند که معمولاً ارزان‌تر هستند. او همچنین توصیه می‌کنند که مصرف‌کنندگان بیشتر از قبل به دنبال طرح‌های فروش ویژه، تخفیف‌های تبلیغی و حراج‌های مختلف در روزهای مختلف هفته باشند، برنامه‌ی غذای هفتگی خود را قبل مشخص کنند، حواسشان به تخفیف‌های روزانه باشد و از عوض کردن برند‌های مورد استفاده و رو آوردن به محصولاتی که قیمت اقتصادی‌تری دارند، هراسی نداشته باشند.

حین خرید خواروبار از غذاهای تخفیف‌خورده غافل نشوید

فروشگاه‌های Grandiose تخفیف‌های ویژه و ترکیبی روی ساندویچ‌ها و غذاهای مختلف معرفی کرده است و مشتریان می‌توانند با استفاده از آن‌ها، هزینه‌ی‌ کمتری داشته باشند. در روز‌های آخر هفته، گرندیوس تخفیف ۱۰ درصدی روی محصولات مختلف قرار می‌دهد. همچنین برای میوه‌ها و سبزیجات برروی کالاهای تولید داخل با قیمت‌های رقابتی تمرکز می‌کند.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل