کار در امارات

ویزای فریلنسری امارات

راهنمای دریافت مجوز کار آزاد و ویزای فریلنسری امارات

دبی به عنوان بخشی از استراتژی خود برای شتاب‌بخشی به رشد و توسعه‌ی بخش‌های عصر-جدید در امارت، بر روی صنایع خلاق حساب جدی باز کرده است تا نوآوران، متخصصین و استعدادهای جدید از سراسر دنیا را جذب کند.

این امارت تا کنون برنامه‌های جدیدی به راه انداخته است تا کانون بازرگانی و معاملات منطقه را به کانونی برای متخصصین مستعد نیز بدل سازد. دبی به دنبال این است که سهم بخش خلاقیت در تولید ناخالص داخلی خود را دو چندان سازد و ظرف پنج سال آینده تعداد مشاغل را از ۷۰,۰۰۰ به ۱۵۰,۰۰۰ افزایش دهد.

جهت تسریع توسعه‌ی صنایع خلاق ، دبی در سال 2020 چند طرح را به اجرا درآورد که آخرین آن‌ها آغاز صدور لایسنس سه ساله‌ی “” Talent Pass یا همان ویزای فریلنسری برای کار فریلنس (خوداشتغالی) برای جذب متخصصین مستعد در دامنه‌ی گسترده‌تری از زمینه‌ها از جمله تکنولوژی، مشاوره، آموزش، رسانه و … بود.

علاوه بر ویزای سه ساله، فریلنسرها همچنین واجد شرایط اجاره فضای اداری ارائه شده توسط منطقه آزاد فرودگاه دبی خواهند بود که به آنها امکان دسترسی و بهره برداری از بیش از 1800 شرکت بین‌المللی و محلی را می‌دهد. این جدیدترین ابتکار یک سرمایه‌گذاری مشترک بین منطقه آزاد فرودگاه‌های دبی، فرهنگ دبی و اداره کل اقامت و امور خارجی (GDRFA) است. دبی با ویزای فرهنگی – اولین نوع خود در جهان – از پرورش بخش هنر و فرهنگ در دبی با جذب افراد با استعداد حمایت خواهد کرد.

امارات ویزاهای فریلنس (خوداشتغالی) را برای طیف گسترده‌ای از دسته‌بندی‌ها معرفی کرده تا اذهان درخشان را جذب خود سازد.

همه چیز درباره ویزای فریلنسری دبیچند منطقه‌ی آزاد در سراسر امارات از جمله twofour54 ، راس الخیمه اکونومیک زون (RAK Economic Zone )، دبی مدیا سیتی (Dubai Media City)، دبی اینترنت سیتی (Dubai Internet City)، دبی نالج پارک Dubai Knowledge Park))، دبی دیزاین دیستریکت (Dubai Design District)، عجمان فری زون (Ajman Free Zone) و … طیف وسیعی از ویزاهای فریلنس را به ساکنین و خارجیان شاغل در امارات ارائه می‌دهند. فارغ از این که افراد از کدام منطقه‌ی آزاد برای ویزا اپلای کنند، می‌توانند در سراسر امارات به شغل مورد نظر خود مشغول شوند.

فعالیت‌های خلاقانه این پروژه شامل طیف گسترده‌ای از زمینه‌ها در شش بخش اصلی است: میراث فرهنگی و طبیعی، کتاب و مطبوعات، هنرهای نمایشی و جشن‌ها، رسانه‌های دیداری و تعاملی، هنرهای تجسمی و صنایع دستی، طراحی و خدمات خلاقانه، و حوزه‌های دیگری که از آن منشعب می‌شوند، مانند صنعت نشر و کتاب، سینما، فیلم و ویدئو، موسیقی، حوزه‌های مختلف هنری، موزه‌های میراث فرهنگی، مکان‌های تاریخی، آرشیو، رویدادهای مهم فرهنگی، کتابخانه‌ها و سایر زیر مجموعه‌های مرتبط.

تحت دسته‌ی فریلنس، منطقه آزاد کریتیو مدیا سیتی فجیره هم تا اکتیویتی و چهار ویزا شامل یک ویزای بدون هزینه و علاوه بر این، فلکسی-دسک و خدمات پرو نیز ارائه می‌دهد. این منطقه پذیرای متخصصینی است که در زمینه‌های رسانه، رویدادها، مشاوره، آموزش، ارتباطات و بازاریابی، موسیقی و سرگرمی، طراحی و تکنولوژی مشغول به کارند.

منطقه‌ی آزاد ام القوین نیز به فریلنسرها مجوز ارائه می‌دهد.

منطقه آزاد عجمان در ازای ۶,۰۰۰ درهم ویزاهای فریلنس در ۴۰ دسته و فضاهای انعطاف‌پذیر کار مشترک ارائه می‌دهد. اعضا واجد شرایط دو ویزای اقامتی و اسپانسرشیپ خانوادگی هستند.

در زیر چگونگی و محلی که فریلنسرها می‌توانند در امارات ویزا دریافت کنند را مشاهده می‌کنید:

تلنت پس

اداره‌ی منطقه‌ی آزاد فرودگاه دبی (Dafza)، دبی کالچر و هیئت مدیره‌ی کل اقامت و امور خارجیان، طرح Talent Pass را به راه انداخته‌اند. تلنت پس یک ویزای سه ساله برای کار فریلنس و همچنین اجاره‌ی فضای اداری توسط Dafza برای متخصصین حوزه‌های رسانه، آموزش، هنر، تکنولوژی، بازاریابی و مشاوره است.

این طرح شامل مجوزهای زیر می‌شود:
مجوزهای تجاری برای واردات، صادرات و صدور دوباره، مجوز عمومی تجارت، مجوز صنعتی برای فعالیت‌های تولیدی سبک و بسته‌بندی و مونتاژ، مجوز تجارت الکترونیک برای معامله‌ی آنلاین کالا و خدمات، مجوزی که با همکاری دپارتمان توسعه‌ی اقتصادی صادر می‌شود و به شرکت‌های رجیستر شده در منطقه‌ی آزاد فرودگاه دبی اجازه می‌دهد بدون نیاز به داشتن فضای اداری برای کار کردن در خارج منطقه‌ی آزاد برای مجوز دپارتمان درخواست دهند.

متخصصین بانکداری / امور مالی

متخصصین حوزه‌ی حسابداری و حسابرسی، تجزیه و تحلیل سیستم‌های حسابداری و حسابرسی، مشاوره‌ی تحلیلی برای معاملات موسسات مالی اسلامی و مشاوره در حوزه‌های مالیات می‌توانند با مراجعه به دپارتمان توسعه‌ی اقتصادی ابوظبی برای ویزای فریلنس اپلای کنند.

رسانه

متخصصین شاغل در زمینه‌های مختلف مربوط به رسانه نیز می‌توانند در دبی از طریق دبی مدیا سیتی (Dubai Media City) ویزای فریلنس دریافت کنند. در حدود ۴۵ دسته وجود دارند که متخصصین می‌توانند برایشان اپلای کنند. این دسته‌ها شامل بازیگران، عکس‌برداران تصاویر هوایی، انیماتورها، هنرمندان، مهندسین صدا، مشاوران برند، فیلمبرداران، طراحان رقص، گزارشگران، آهنگسازان، تولیدکنندگان محتوا، کپی‌رایترها، کارگردانان، ادیتورها، برنامه‌ریزان رویدادها، دیزاینرهای گرافیک و مبلمان، ژورنالیست‌ها، تحلیلگران بازار، پرزنترها، متخصصین رسانه‌های چاپی، وب دیزاینرها، توسعه‌دهندگان وب و سایر متخصصین می‌شود.

در ابوظبی، twofour54 ویزای فریلنس را در حوزه‌ی صنایع رسانه، تولید و سرگرمی با اعتبار دو ساله ارائه می‌دهد.

راس الخیمه اکونومیک زون (RAK Economic Zone ) نیز مجوزهای فریلنس را به متخصصین رسانه ارائه می‌دهد که قیمتشان از ۶,۱۰۰ درهم آغاز می‌شود.

معلمین و آموزش‌دهندگان

تحت این دسته، مشاورین آموزش، مشاورین یادگیری آنلاین، مربیان اجرایی، محققین و تعلیم‌دهندگان می‌تواننددبا مراجعه به دبی نالج پارک برای ویزای فریلنس اپلای کنند.

متخصصین می‌توانند ار طریق gofreelance.ae به ازای ۲,۷۵۰ درهم برای ویزای یک ساله و به ازای ۵,۰۰۰ درهم برای ویزای سه ساله اپلای کنند. سایر اسناد مورد نیاز لایسنس فریلنس، کارت تاسیس به قیمت ۲,۰۰۰ درهم، شماره‌ی تلفن متعلق به امارات، بیمه‌ی سلامت معتبر، اصل پاسپورت و عکس پاسپورت می‌باشند.

راس الخیمه اکونومیک زون (RAK Economic Zone ) همچنین مجوزهای فریلنس را به آموزش‌دهندگان ارائه می‌دهد که قیمتشان از ۶,۱۰۰ درهم آغاز می‌شود.

متخصصین آی تی

فریلنسر‌های شاغل در زمینه‌ی وب، موبایل، ساخت و توسعه‌ی نرم‌افزار، آی تی و شبکه‌ی ارتباط دور برد، تحلیل و علوم داده‌ها و خدمات مشتریان می‌توانند برای ویزای فریلنس اپلای کنند.

متخصصین می‌توانند از طریق gofreelance.ae در ازای ۲,۷۵۰ درهم برای ویزای یک ساله و در ازای ۵,۰۰۰ درهم برای ویزای سه ساله اپلای کنند. سایر اسناد مورد نیاز لایسنس فریلنس، کارت تاسیس به قیمت ۲۰۰۰ درهم، شماره‌ی تلفن متعلق به امارات، بیمه‌ی سلامت معتبر، اصل پاسپورت و عکس پاسپورت هستند.

دیزاینرها

طراحان لباس، طراحان کانسپت، فشن استایلیست‌ها، مشاوران تصویر، هنرمندان مد، استایلیست‌های مو، طراحان داخلی، طراحان اشیا، طراحان پارچه، مرچندایزرها و برنامه‌ریزان عروسی می‌توانند با ارائه‌ی کلیه‌ی مدارک مورد نیاز، از دبی دیزاین دیستریکت (Dubai Design District) ویزای فریلنس دریافت کنند.

مزایای ویزای فریلنسری / آزاد در دبی

داشتن مجوز و ویزای فریلنسری در دبی مزایای متعددی دارد. در مرحله اول، به شما این امکان را می‌دهد که برای چندین شرکت کار کنید. اگر قصد دارید در هر یک از بخش‌های آموزش ، رسانه و تکنولوژی کار کنید، تبدیل شدن به یک فریلنسر در دبی می‌تواند بهترین حرکت شغلی شما باشد. علاوه بر این، مقرون به‌صرفه‌بودن ویزای فریلنسری در دبی به این معنی است که می‌توانید خدمات خود را با قیمت‌های بسیار پایین‌تری ارائه دهید.
داشتن ویزای فریلنسری و مجوز در دبی همچنین به شما این امکان را می دهد که به عنوان یک پیمانکار مستقل برای شرکت های سراسر امارات کار کنید و به شما امکان می دهد به مرکز تجاری منطقه آزاد نیز دسترسی داشته باشید. با ویزای فریلنسری در دبی، می‌توانید از اعضای خانواده حمایت مالی کنید تا بیایند و با شما در آپارتمان یا ویلا اجاره‌ای در دبی زندگی کنند. با این حال، به خاطر داشته باشید که با مجوز و ویزای فریلنسری خود نمی‌توانید از کارمندان حمایت مالی کنید.

درخواست ویزا فریلنسری به صورت آنلاین

شما به راحتی می‌توانید برای ویزای فریلنسری و لایسنس آنلاین درخواست دهید.

درخواست مجوز GoFreelance و ویزای فریلنسری دبی این یک فرآیند ساده است که تنها به چند مرحله نیاز دارد. برای دریافت ویزای فریلنسری در دبی، ابتدا باید برای مجوز فریلنسری ثبت ‌نام‌کنید که مراحل آن به شرح زیر است :

 1. درخواست آنلاین برای لایسنس؛ شما می توانید برای مجوز فریلنسری در امارات از طریق وب سایت GoFreelance اقدام کنید. گزینه Go Apply را انتخاب کنید و فرم درخواست را پر کنید و مدارک مورد نیاز را ارسال کنید.

مدارک مورد نیاز برای مجوز فریلنسری / کار آزاد در دبی
برخی از مدارک مورد نیاز برای درخواست مجوز فریلنسری در دبی عبارتند از:
خلاصه سوابق کاری
عکس
کپی پاسپورت و ویزا (حداقل 8 ماه اعتبار داشته باشد) نامه مرجع بانک
NOC از اسپانسر در امارات
شماره‌ی تلفن متعلق به امارات
بیمه‌ی سلامت معتبر

لطفاً توجه داشته باشید که اگر برای بخش آموزش درخواست می‌دهید، باید مدرکی مبنی بر مدارک تحصیلی ارائه دهید که باید توسط وزارت امور خارجه یا کنسولگری امارات در کشور مبدا تأیید شود.
به همین ترتیب، اگر در بخش رسانه متقاضی هستید، باید نمونه کار خود را ارسال کنید.
اگر در بخش آموزش یا فناوری درخواست می‌دهید، هنگام درخواست مجوز فقط می توانید یک فعالیت را انتخاب کنید.
اگر با ویزای همسر یا والدین خود هستید، قبل از درخواست مجوز، به گواهی عدم اعتراض از طرف آن‌ها نیاز دارید. به همین ترتیب، اگر به صورت تمام وقت در دبی مشغول به کار هستید و شرکت شما حامی ویزای شما است، به NOC از کارفرمای خود نیاز دارید. به یاد داشته باشید که برای تمدید مجوز کار آزاد دبی خود به NOC نیاز ندارید.

 1. برنامه را دنبال کنید
  پس از اینکه درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال کردید، زمانی که درخواست خود را تأیید کردید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده می شود که ممکن است 10 تا 15 روز طول بکشد.
  پس از این، باید به مرکز تجاری در پارک دانش دبی، شهر رسانه ای دبی یا شهر اینترنتی دبی مراجعه کنید، جایی که باید اسناد را شخصا امضا کرده و هزینه ها را پرداخت کنید.
  پس از آن، مجوز فریلنسری خود را در دبی از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.
 2. برای ویزای آزاد در دبی درخواست دهید
  هنگامی که مجوز فریلنسری خود را دریافت کردید، به پلتفرم خدمات تجاری TECOM معروف به AXS نیز دسترسی خواهید داشت که با همکاری اداره توسعه دبی (DDA) راه اندازی شده است، که به شما امکان می دهد از تعدادی خدمات دولتی یا شرکتی استفاده کنید. از طریق این پلتفرم می‌توانید ابتدا برای دریافت کارت تاسیس اقدام کنید که هزینه اضافی خواهد داشت. پس از دریافت کارت تاسیس خود، می توانید برای ویزای کار آزاد تحت اداره توسعه دبی (DDA) درخواست دهید که برای مدت سه سال اعتبار دارد.
 3. مراحل دریافت ویزای اقامت را تکمیل کنید
  پس از ارسال درخواست خود برای ویزای فریلنسری در دبی، طی 5 تا 7 روز کاری مجوز ورود دریافت خواهید کرد. پس از دریافت مجوز ورود (معتبر به مدت 60 روز از تاریخ صدور)، شما ملزم به تکمیل مراحل ویزای اقامت در دبی خواهید بود، مانند آزمایش پزشکی. هنگامی که این مراحل تکمیل شد، ویزای اقامت شما مهر شده و به مدت سه سال از تاریخ صدور اعتبار دارد.

هزینه ویزای آزاد / فریلنسری دبی

از ویزای فریلنسری امارات چه میدانید

برای مجوز فریلنسری، کارت تاسیس و ویزای فریلنسری هزینه های جداگانه ای وجود دارد.
مجوز فریلنسری (معتبر برای 1 سال): 7500 درهم
کارت تاسیس (اعتبار به مدت 1 سال): 2000 درهم
اگر برای ویزای کار آزاد در دبی (با اعتبار سه سال) در امارات متحده عربی درخواست می دهید: 4960 درهم (معمولی) و 6340 درهم (اکسپرس)
اگر برای ویزای کار آزاد در دبی (با اعتبار سه سال) در خارج از امارات درخواست می کنید: 3330 درهم (معمولی) 3900 درهم (اکسپرس)
لطفاً توجه داشته باشید که هزینه فوق برای ویزای کار آزاد شامل هزینه آزمایش پزشکی، مهر ویزا و امارات آی‌دی می‌باشد.

ویزای فریلنسری امارات ، درهای تازه‌ای را به روی متقاضیان باز کرده که با امکانات و شرایط مطلوب خود، بسیار کاربردی به نظر می‌رسد.
با داشتن این ویزا، بدون نیاز به ثبت شرکت در دبی، به‌راحتی می‌توانید ویزای اقامت دبی را دریافت کرده و اعضای خانواده خود را نیز اسپانسر کنید. توجه داشته باشید که ممکن است انواع دیگر ویزا برای شما مناسب تر باشد، هم چنین اگر به دنبال ویزای توریستی یا انواع دیگر ویزای دبی هستید ، حتما به سایر مقالات رسانا سری بزنید.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. خسته نباشید..من سوالی داشتم اینه که حتی اگه به عنوان ویزای همسر وارد دبی بشم و بخوام فریلنسری رو ادامه بدم هم باید برای مجوز پول پرداخت کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا