چگونه وبسایت با پسوند ae. ثبت کنیم؟

چگونه وبسایت با پسوند ae. ثبت کنیم؟

مزایا و راه‌های ثبت وبسایت با دامنه .ae در امارات

اگر می‌خواهید کسب‌وکار آنلاین راه بیندازید، ساختن وبسایتی که طراحی و کاربرد مناسب داشته باشد برای جذب مشتری بسیار موثر خواهد بود، اما بدون دانش فنی، راه‌اندازی وبسایت و انتخاب آدرس (که به آن دامنه می‌گوییم) می‌تواند کاری دشوار باشد.
به‌گفته‌ی وبسایت گوگل دامینز، اگر جامعه‌ی هدفی که می‌خواهید جذبشان کنید مربوط به منطقه یا کشور خاصی باشند، داشتن دامنه‌ای که مختص به آن منطقه است به دیده شدن وبسایت شما در نتایج موتورهای جستجو کمک می‌کند. در امارات، ae. دامنه‌ی سطح بالا (TLD) است. اما اصلاً دامنه‌ی سطح بالا یعنی چه و چگونه داشتن دامنه با پسوند ae می‌تواند به کسب‌وکار شما کمک کند؟

فرق بین com. و ae. چیست؟

پسوند‌های ‘com’، ‘.net.’ و ‘org.’ دامنه‌های سطح بالای عمومی (gTLD) هستند و استفاده از آن‌ها برای کاربران سراسر جهان امکان‌پذیر است. از سوی دیگر دامنه‌ی ae. کد دامنه‌ی سطح بالا با کد کشوری است که به امارات متحده عربی اختصاص دارد.
بنابراین اگر شرکتتان در امارات مستقر است و در بازار داخلی امارات فعالیت دارد، داشتن دامنه‌ی ae کمک می‌کند که سریع‌تر به هدف خود برسید.

چه کسی دامنه ae. را ارائه می‌کند؟

اداره‌ی رسمی نظارت بر استفاده‌ی این دامنه، TDRA است که حتی در سال ۲۰۰۷ دفتری ویژه به این منظور (.aeDA) نیز تاسیس کرده است. این اداره مسئول تعیین و اجرای مقررات مربوط به استفاده از کد کشوری ae. می‌باشد و تنها شرکت‌های موردتایید aeDA. می‌توانند این دامنه‌ی کشوری را به افراد بفروشند.
بنا به گفته‌ی وبسایت tasjeel.com، یکی از سرویس‌های معتبر ثبت دامنه در امارات، aeDA. با دقت بر نحوه‌ی ثبت و فروش این دامنه نظارت می‌کند.

چگونه می‌توانم صاحب یک دامنه‌ی ae. شوم؟

برای ثبت دامنه‌ی وبسایت با پسوند ae. باید مراحل زیر را انجام دهید:

۱) آزاد بودن نام دامنه‌ موردنظر را بررسی کنیدشاید نامی بی‌نقص برای وبسایت تجاریتان پیدا کرده باشید، اما اگر پیش از آن ثبت شده باشد چه؟ می‌توانید آزاد بودن دامنه‌ی موردنظرتان را در ‘Whois Check’ وبسایت aeDA بررسی کنید.

  • وارد وبسایت https://whois.aeda.net.ae شوید.
  • از پنل بالایی Whois Check را انتخاب کنید.
  • آدرس وبسایتی که در ذهن دارید را در بخش domain name بنویسید.
  • سایت به شما می‌گوید که آن آدرس آزاد است (Available) یا قبلا ثبت شده (Not Available)

۲) در یکی از سرویس‌های معتبر ثبت دامنه ثبت‌نام کنید.

همان‌طور که بالاتر گفتیم، برای ثبت دامنه‌ی ae. باید وبسایت خود را در یکی از سرویس‌های معتبر ثبت دامنه در امارات ثبت کنید. بیش از ۲۰ سرویس معتبر در وبسایت aeDA ذکر شده از جمله Etisalat، Du، Tasjeel، و aeServer. با مراجعه به وبسایت این سرویس‌ها می‌توانید دامنه‌ی خود را ثبت کنید. لیست این سرویس‌ها در لینک زیر قرار دارد:
https://tdra.gov.ae/en/aeda/accredited-registrars
برای ثبت‌نام در سرویس ثبت دامنه، باید اطلاعات شخصی مانند نام کامل، آدرس ایمیل و شماره‌ی تماس خود را در اختیار وبسایت قرار دهید.

اداره‌ی TDRA در این مرحله، توصیه می‌کند به نکات زیر عمل کنید:

  • مطمئن شوید که نام شما یا نام شرکتتان به عنوان صاحب دامنه ثبت می‌شود. چرا که تنها صاحب دامنه می‌تواند از دامنه استفاده کند، آن را منتقل کند، لغو کند یا بفروشد.
  • مطمئن شوید که آدرس ایمیلتان را درست وارد می‌کنید. آدرس ایمیل و شماره تماسی که وارد می‌کنید برای تماس گرفتن با شخص است و در Whois Check نیز این اطلاعات برای تماس گرفتن با صاحب دامنه قرار داده می‌شود. بنابراین بهتر است از آدرس ایمیل و شماره تماس خودتان استفاده کنید.

۳. دامنه را ثبت کنید.

وقتی حساب کاربری خود را ثبت کردید، می‌توانید با پرداخت هزینه‌ی مربوطه نام دامنه‌ی موردنظر را نیز ثبت کنید. هزینه‌ی ثبت به سرویس ثبت دامنه‌ای که از آن استفاده می‌کنید و مدت اعتبار آن بستگی دارد. دامنه‌ی ae. را می‌توان برای بازه‌ی یک تا پنج ساله ثبت کرد.

۴. اطلاعات دامنه‌ی خود را بررسی کنید.

TDRA توصیه می‌کند که بعد از اتمام فرایند ثبت دامنه، کاربران به سرویس Whois در لینک زیر مراجعه کنند تا اطلاعات خود را بررسی کنند.
https://whois.aeda.net.ae
در این صفحه بخش Whois Lookup را انتخاب کنید که اطلاعات کامل دامنه، شامل نام صاحب دامنه و اطلاعات تماس او را در اختیار مراجعه‌کنندگان قرار می‌دهد. اگر اطلاعاتتان ناقص یا اشتباه بود، سرویس ثبت دامنه‌ی خود را مطلع کنید تا اصلاحات لازم را انجام دهند.

پیشنهاد: اگر روش‌های بالا برای شما پیچیده به نظر می‌رسد و اطلاعات کافی برای راه اندازی وبسایت و گرفتن دامنه ندارید، می‌توانید از شرکت‌های فارسی زبان مستقر در امارات که معتبر هستند و سال‌ها در این زمینه فعالی می‌کنند، کمک بگیرید.
برای آشنایی و دریافت اطلاعات شرکت‌های فعال در زمینه طراحی سایت در دبی و سایر بخش‌های امارات، اینجا کلیک کنید.

همچنین اگر خود شما در زمینه ساخت وبسایت در امارات فعالیت دارید، می‌توانید به‌راحتی از وبسایت رسانا برای معرفی بیزینس خود به فارسی زبانان ساکن امارات استفاده کنید. برای این کار، یعنی درج آگهی تبلیغاتی در سایت رسانا، اینجا کلیک کنید یا با شماره واتس‌اپ زیر در تماس باشید.

00971551108919

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل