کار در امارات

مالکیت صد در صدی بیزینس در ابوظبی برای شرکت های خارجی

لایسنس حرفه ای خدماتی جدید ابوظبی امکان مالکیت خارجی کامل بیزینس را فراهم می آورد.

کشور امارات متحده ی عربی به دلیل امکانات رفاهی مناسب، شرایط اقتصادی رو به رشد، دسترسی و موقعیت جغرافیایی مناسب از نظر تجارت با سایر نقاط جهان و موارد متعدد دیگر، از بهترین کشورهای جهان برای کار و زندگی است. افراد بسیار زیادی از طرق مختلف به دنبال اخذ اقامت امارات و مهاجرت به این کشور برای کار، تحصیل، زندگی و ساختن آینده ای بهتر برای فرزندانشان هستند. یکی از روش های اخذ اقامت امارات، ثبت شرکت در ابوظبی، دبی و یا بخش های دیگر کشور است. قوانین ثبت شرکت در دبی از جمله ابوظبی نسبت به گذشته در حال ساده تر شدن است.

مقامات ابوظبی در ماه آگوست 2021 سیستم لایسنس‌دهی تخصصی جدیدی را به راه انداختند که به ۶۰۴ مورد از بیزینس‌های تخصصی اجازه می‌دهد دارای مالکیت خارجی ۱۰۰ درصدی باشند.
این طرح جدید شامل شرکت‌هایی می‌شود که در زمینه‌هایی چون حسابداری، آموزش، مشاوره، خدمات آرایشی بهداشتی، خدمات حوزه‌ی کامپیوتر و شبکه‌ی اینترنت و چند زمینه‌ی دیگر فعالیت می‌کنند؛ چرا که شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی این گونه خدمات کاملا متعلق به شرکای حرفه‌ای خارجی هستند.

 

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره ویزای طلایی امارات

 

همچنین رشید عبدالکریم البلوشی، معاون دپارتمان توسعه‌ی اقتصادی ابوظبی، گفت که “لایسنس تخصصی در امر افزایش اطمینان میان متخصصین و تمامی مشتریان یاری‌رسان است. علاوه بر این، این تصمیم به ایجاد یک اجتماع تخصصی توسعه‌یافته و پربازده می‌انجامد که این خود می‌تواند عامل افزایش سرعت تبدیل اقتصاد کشور به یک اقتصاد دانش‌محور باشد.”

این مدل لایسنس به خاطر هزینه‌ی پایین و سهولت صدورش، خیلی بیشتر باب طبع سرمایه‌گذاران جدید است؛ به ویژه در صورتی که فعالیت مورد نظر‌ آن‌ها “مشاوره” باشد، زیرا در این فعالیت شکل قانونی بیزینس یا یک موسسه‌ی شخصی و مجزا و یا در صورت وجود بیش از یک سرمایه‌گذار، مجموعه‌ای از شرکت‌های تخصصی است. تشکیل و تنظیم این مدل لایسنس نیز کاملا راحت است و با رویکرد خود به امر انجام فعالیت‌های تجاری در امارت ابوظبی تسهیل می‌بخشد.

دپارتمان توسعه‌ی اقتصادی ابوظبی این نکته را هم عنوان کرد که در صورت عدم وجود شریک اماراتی، داشتن یک کارگزار خدمات بومی ضروری می‌باشد. کارگزار خدمات بومی وظیفه‌ی رسیدگی به ملزومات صدور لایسنس را بر عهده می‌گیرد، البته هیچ گونه مسئولیتی در قبال تعهدات مالی مربوط به شرکت یا فعالیت‌های آن در ابوظبی یا هر مکان دیگر نخواهد داشت.

علاوه بر این‌ها، این دپارتمان یک فرم توافقنامه‌ی کارگزار خدمات صادر می‌کند تا ارتباط میان تمام شرکا به طور کامل مشخص شود. در ضمن، دپارتمان مدلی هم درباره‌ی اساسنامه‌ی همکاری شرکت تخصصی منتشر کرده است که از طریق وبسایت رسمی آن قابل دسترسی خواهد بود.

در کنار احتمال صدور لایسنس برای یک شرکت تخصصی، دپارتمان همچنین خاطرنشان کرد که امکان افتتاح یک شاخه‌ی تجاری بدون رسیدن هر گونه آسیبی به لایسنس تخصصی و نفی ملزومات آن وجود دارد، البته در صورتی که فعالیت تجاری متناسب با فعالیت تخصصی یا در راستای آن باشد. به علاوه، موسساتی که در حال حاضر وجود دارند نیز می‌توانند با تغییر کاربری خود از تجاری به تخصصی، در کنار حفظ شماره‌ی رجیستر شده‌ی خود برای فعالیت تجاری و تاریخ ثبت رسمی، از این تصمیم جدید سود ببرند.

بد نیست اشاره کنیم که مجوز کار تخصصی یک مجوز ویژه برای فعالیت‌های تخصصی است و شامل هر گونه فعالیتی می‌شود که یک سرمایه‌گذار تخصصی در حوزه‌ی تجربه‌ی خود و متناسب با صلاحیت‌های تخصصی یا دانشگاهی‌اش انجام دهد.

برای دریافت اطلاعات کاربردی بیشتر در مورد زندگی در امارات، ثبت شرکت در ابوظبی، اخذ اقامت امارات و مواردی از این دست، با ما در سایت رسانا همراه باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا