سفر به امارات

تفریحات آبی دبی، هیجانی که باید امتحانش کنید

برای تفریحات آبی دبی کجا بریم؟

وقتی فصل زمستان در دبی فرا می‌رسد دمای هوا در بهترین وضعیت ممکن قرار دارد. سواحل و دریاهای آبی‌رنگ دبی دوباره ما را به سوی خود می‌خوانند و هیچ موقعی از سال برای لذت بردن از تفریحات آبی دبی و ورزش‌های دریایی متنوع شهر بهتر از حالا نیست.

ما در این جا راهنمایی مفید و کامل درباره‌ی کلیه‌ی تفریحات آبی دبی که می‌توانید آن‌ها را تجربه کنید آماده کرده‌ایم. از یک استراحت فوق العاده گرفته تا رسیدن به اوج هیجان، جت اسکی دبی، قایق‌سواری و هر تفریحی که فکرش را بکنید و البته محلی که می‌توانید در آن انجامش دهید در این جا فهرست شده است.

دسته‌ی اول تفریحات آبی دبی؛ برای دوست‌داران سرگرمی

بنانا سواری (Banana Ride)

بنانا سواری در دبیهمه‌ی ما حداقل یک بار در زندگی سوار یک بنانا بوت شده‌ایم، مگر نه؟ اگر هنوز این تجربه‌ی بی‌نظیر را نداشته‌اید بهتر است بگوییم که راحت‌ترین راه برای تجربه‌ی تفریحات آبی دبی است. فقط مراقب باشید که سقوط نکنید!

شاتل سواری (Donut Ride)

شاتل سواری در دبیاین یکی برای تجربه‌ی یک روز خوب در کنار خانواده یا دوستان فوق‌العاده است. در این سواری ۱۵ دقیقه‌ای باید با تمام توان دستگیره‌ها را در دست بگیرید تا از بالای آب به پایین پرتاب نشوید!

فلای فیش (Fly Fish)

اگر به دنبال بالا رفتن آدرنالین خود هستید، این تفریح مخصوص شما طراحی شده است. باید حسابی خود را کنترل کنید تا وقتی که قایق پرسرعت شما را می‌کشد به درون آب نیفتید.

همه با قیمت ۴۲۰ درهم برای ۱۵ دقیقه.

مکان:  جی بی آر

سایر ورزش‌های آبی موجود: جت اسکینگ، جت اسکی سافاری، فلای بوردینگ، ماهی‌گیری در اعماق دریا، قایق کروز، بادی‌بورد، کایاک‌سواری، پدل بوردینگ، بادی بوردینگ، نی بوردینگ، اسکی روی آب و غواصی.

دسته‌ی دوم تفریحات آبی دبی؛ برای ناقضان جاذبه

 

بیشتر بخوانید: آشنایی با بهترین پارک های آبی دبی

 

فلای بورد (Flyboard)

در این مورد هیجان‌انگیز از تفریحات آبی دبی، با نقض جاذبه و رفتن بالای موج‌ها، از چشم‌انداز شگفت‌انگیز دبی مارینا لذت ببرید و حس کنید یک ابرقهرمان هستید.

جت پک (Jetpack)

همزمان با نشستن روی صندلی، به اوج آسمان بروید و در هوا معلق شوید.

جتوویتر (Jetovator)

با جتوویتر خود را پادشاه امواج کنید! احساس آن شبیه دوچرخه‌سواری در بالای آب خواهد بود.

همه ۲۵۰ درهم برای ۱۵ دقیقه

مکان: پالم جمیرا (روبروی دبی مارینا)

سایر ورزش‌های آبی موجود: هاوربورد، بنانا سواری، دونات راید (شاتل)، کایاک شفاف، ویک‌بوردینگ، اسکی روی آب، دوچرخه‌ی آبی، کایاک، پدالو، پدل بوردینگ، ویندسرفینگ، قایف خصوصی، قایق برقی، ویک‌بورد.

دسته‌ی سوم تفریحات آبی دبی؛ برای معتادان آدرنالین

موج سواری (WakeSurfing)

موج سواری در دبیاگر کاملا ماهر نیستید، موج سواری در دبی فرصتی عالی برای تقویت مهارت‌های شماست.

ویک بوردینگ (WakeBoarding)

چیری شبیه اسنوبوردینگ، منتها روی آب! اگر عاشق این هستید که با حرکت خود روی آب اشکال بیافرینید و تکنیک‌هایتان را رو کنید، این تفریح مخصوص شماست.

فویل سرفینگ (WakeFoiling)

ویک بوردینگ در دبی

با طداحی خاص این تخته، احساس خواهید کرد که مشغول پرواز بالای آب هستید. این یکی نیاز به مهارت زیادی ندارد، فقط تعادل خود را حفظ کنید.

همه ۳۷۰ درهم برای ۳۰ دقیقه.

مکان: دبی مارینا، خور دبی، جمیرا ۱

سایر ورزش‌های آبی موجود: بنانا و شافل، قایق سواری.

دسته‌ی سوم تفریحات آبی دبی؛ برای مشتاقان سرعت

جت اسکی دبی

جت اسکی در دبیسواری با جت اسکی در دبی قطعا عطشتان برای سرعت را بر طرف خواهد کرد و به شما این امکان را می دهد که با چشم‌اندازی متفاوت از شهر را تماشا کنید.

با قیمت ۲۳۰ درهم برای ۱۵ دقیقه، ساحل جی بی آر.

سی بریچر (Seabreacher)

سی بریچر در دبیدر این زیردریایی متفاوت که طراحی و نحوه‌ی حرکت آن برگرفته از دلفین‌هاست، با شیرجه به درون آب و بالا آمدن از آن زندگی دلفین‌ها را تجربه کنید.

با هزینه ۵۰۰ درهم برای ۱۰ دقیقه، ساحل  چی بی آر

مکان: واتر ادونچر دبی در جی بی آر، بندرگاه راشد، جمیرا ۱، ۴ و ۵.

سایر ورزش‌های آبی موجود: فلای بورد، جت شارک، بنانا یا سافل سواری ، ویک‌بوردینگ، کایاک سواری، قایق پدالی، پدل بوردینگ، پاور بوت کروز، تور ماهیگیری، فلای فیش، نی‌بوردینگ، واتر اسکی، موج سواری

ناخدای قایق شخصی خود باشید

هنگام گشتن در دریاهای دبی با تور ۹۰ دقیقه‌ای قایق خودران، قایق شخصی خود را هدایت کنید و حتی به سرعت بیش از ۵۰ کیلومتر بر ساعت دست یابید. شما توسط یک راهنمای حرفه‌ای هدایت خواهید شد و می‌توانید از روی آب چشم‌انداز‌های مشهور دبی مانند برج العرب، عین دبی، آتلانتیس و پالم را تماشا کنید. می‌توانید سواری خود را موقع روز یا هنگام غروب آفتاب انجام دهید.

از ۷۰۰ درهم به ازای هر قایق برای دو نفر.

مکان: Dubai Hero Odysea

دسته‌ی چهارم تفریحات آبی دبی؛ برای لذت و گذراندن وقت

پدل‌بورد (Stand-up paddle)

پدل‌بورد در دبیپدل‌بوردینگ راهی عالی برای داشتن بدنی سالم با حفظ تعادل خود روی تخته است. این یکی ورزش ساده‌تر است و بیشتر جنبه‌ی وقت‌گذرانی دارد.

با قیمت ۷۵ درهم برای یک ساعت.

کایاک سواری

اگر دوست دارید که بدون هیچ آموزش و مقدمه‌ای روی آب حرکت کنید، کایاک‌سواری گزینه‌ای عالی‌ست.

کایاک یک نفره ساعتی ۶۵ درهم، کایاک دو نفره ساعتی ۸۵ درهم.

فلایت بورد (Flite Board)

با فلایت بوردینگ قطعا به شما حسابی خوش می‌گذرد. در این تفریح شما روی یک هیدوفویل الکتریک که خودتان با ریموت کنترلش می‌کنید قرار می‌گیرید و در امتداد آب حرکت می‌کنید. فقط مطمئن شوید که تعادل خود را حفظ می‌کنید.

از ۴۰۰ درام به ازای ۲۰ دقیقه کرایه.

مکان: پالم جمیرا روبروی کلاب ساحلی ریوا

شما تا به حال کدام یک از ورزش‌ها یا تفریحات آبی دبی را تجربه کردید؟ به نظر شما کدام یک جذاب‌تر است؟ جت اسکی در دبی؟ کایاک سواری؟ موج سواری یا تفریحات هیجانی دیگر؟ برای ما از تجربیات خود بنویسید. همینطور برای آشنایی با فوت‌وفن سفر و تفریح در دبی و کشف جاذبه‌های بی‌پایان این شهر رویایی با ما در رسانا همراه باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا