سفر به امارات

بهترین جاهای دیدنی دبی برای کودکان

منتخب بهترین مکان‌ های دیدنی دبی برای لذت بردن از فضای روباز

آماده‌اید کمی با بچه‌های خود وقت بگذرانید و بیرون بروید ؟ اگر پاسختان مثبت است، ما هم به شما کمک می‌کنیم تا بهترین جاهای دیدنی دبی برای کودکان خود را شناسایی کنید و لحظات خانوادگی طلایی و نابی برای فرزندانتان بسازید.

دبی ممکن است تابستان‌های گرم با دمای بسیار بالا داشته باشد، اما به لطف مراکز بازی و فعالیت‌های سرپوشیده، امکانات زیادی برای سرگرمکردن بچه‌ها وجود دارد. البته هنگام خنکای هوا باید بچه‌ها را در فضای باز سرگرم کنیم. خوشبختانه، دبی در مورد کارهایی که باید در خارج از خانه انجام شود، به همان اندازه برای خانواده‌ها پیشنهادهای هیجان انگیز دارد. این شهر محل فضاهای باز فوق‌العاده‌ای است که بچه‌ها در آن حسابی می‌توانند انرژی خود را بسوزانند و از هوای تازه لذت ببرند.
از پارک‌های موضوعی و پارک‌های آبی گرفته تا زمین‌های بازی و ورزش، ما بهترین جاهای دیدنی دبی برای کودکان و کارهایی را که می‌توان با بچه‌ها در زمستان در دبی انجام داد، گردآوری کرده‌ایم.

ماجراجویی

با فرزند خود در اکشن پارک مبارزه کنید
اکشن پارک یک پارک ماجراجویی درخشان است که هم در فضای داخلی و هم در فضای باز سرگرم کننده است. میدان پینت بال، کاوش خانه وارونه و پیست کارتینگ آن مخصوصا برای تخلیه انرژیتان طراحی شده‌اند.

باغ پروانه‌ها

باغ پروانه ها در دبیبه پروانه‌های زیبا در باغ پروانه های دبی سر بزنید!
بیش از 15000 پروانه از بیش از 30 گونه در این جاذبه رنگارنگ در حاشیه صحرای دبی وجود دارد.
در میان 9 گنبد قدم بزنید و انفجار رنگی پروانه‌ها را ببینید. این یک تجربه آرام‌بخش و فرصت بی‌نظیری برای گرفتن عکس‌های فوق العاده است.

پناهگاه حیات وحش راس الخور

راس الخور دبیدر پناهگاه حیات وحش راس الخور به طبیعت برگردید. گاهی اوقات شما فقط می‌خواهید به یک مکان آرام بروید و حیوانات را در حالت طبیعی‌شان ببینید. این تالاب‌ها دارای دشت‌های نمکی، پوشش حرا و تالاب‌هایی است که خانه بیش از 60 گونه پرنده و 500 گونه گیاهی و جانوری است.
اما این فلامینگوها هستند که ستار‌ه‌های منطقه هستند.

تاب خوردن از درختان در پارک اونچرا (Adventura)

پارک Adventura دبیاین زمین بازی ماجراجویی با مساحت 35000 متر مربع که در میان درختان پارک مشرف قرار دارد، حدود 80 فعالیت از جمله طناب زدن، تعادل روی چوب، نردبان و زیپ لاین را به بازدیدکنندگان ارائه میدهد که بزرگترین آنها 160 متر طول و 10 متر ارتفاع دارد و به همین دلیل از محبوبترین جاهای دیدنی دبی برای کودکان است.

در گلوبال ویلیج به سراسر جهان سفر کنید

گلوبال ویلیج دبیاین پارک تفریحی بزرگ که در آن فرهنگ‌ها به طور هماهنگ با هم ترکیب می‌شوند، برای هر خانواده‌ای که در امارات زندگی می‌کند یا هر خانواده‌ای که از امارات بازدید می‌کند، ضروری است. این مکان شگفتانگیز هر ساله به‌صورت فصلی برگزار میشود.

در بازار رایپ (Ripe Market) پرسه بزنید

بازار رایپ دبیرایپ یک بار در سال بین اکتبر و مه در پارک آکادمی پلیس دبی در ام‌سقیم ظاهر می‌شود. علاوه بر صنایع دستی محلی، کارهای زیادی برای همه خانواده وجود دارد؛ مجسمه‌سازی با گل، هنر و صنایع دستی، تجربیات مراقبت از حیوانات، اسب‌سواری و دوره‌های موانع جنگجوی ‌نینجا.

زمین های بازی پارک البرشا پاند

البرشا دبیاین سایت 50 هکتاری چیزی دارد که تمام خانواده را ساعت ها راضی نگه دارد، واحه‌ای از سبزه که در البرشای عمدتاً شنی واقع شده است و در اطراف لبه دریاچه‌ای زیبا و دست‌ساز قرار گرفته است. بچه‌های ورزشکار می‌توانند از زمین‌های بسکتبال و فوتبال استفاده کنند، ملوان‌های کوچک می‌توانند قایق خود را که با انرژی خورشیدی کار می‌کند در اطراف آب اجاره کنند و دوچرخه‌سواران کوچک می‌توانند با دوچرخه‌های خود در اطراف مسیر دوچرخه‌سواری مسابقه دهند. برای کوچک‌ترین اعضای خانواده نیز زمین‌های بازی رنگارنگی وجود دارد که می‌توانند در آن تاب و سر بخورند و وقت بگذرانند.

پارک الصفوح

پارک الصفوح دبیاین پارک ممکن است بزرگ‌ترین یا شناخته‌شده‌ترین پارک در شهر نباشد، اما همه این‌ها را با امکانات عالی خود جبران کرده است. زمین‌های‌‌ پیک‌نیک سایه‌دار فراوان، زمین بسکتبال با اندازه کامل، زمین فوتبال پنج نفره و چشم‌اندازی از خط افق مدیا سیتی از یک سو و برج العرب از سوی دیگر، از مزیت‌های این پارک است.

پارک کریک

پارک کریک دبیاین فضای سبز بزرگ در لبه نهر دبی دارای هکتارها چمن، باغ های گیاه شناسی و چندین منطقه بازی برای بچه ها است که آن را برای قدم‌زدن بعد از ظهر یا یک پیک نیک در زمان ناهار عالی می‌کند. البته مینی گلف، پیست کارتینگ و مرکز سرگرمی سرپوشیده به نام « Children’s City » آن برای کودکان سرگرم‌کننده‌تر است. و اگر به ارتفاعات علاقه دارید، می‌توانید از تله‌کابین 2.3 کیلومتری که 30 متر از زمین فاصله دارد، لذت ببرید.

پارک صفا

پارک صفا دبیپارک صفا یکی از پارک‌های نمونه دبی است. در تعطیلات آخر هفته زمستان، علیرغم وسعت زیاد پارک، به سختی می‌توانید جایی روی چمن پیدا کنید. اما بازدید در اواسط هفته به این معنی است که شما تمام پارک را برای خود خواهید داشت. بیشتر فضا توسط چمن‌های کاملاً آراسته شده اشغال شده است، که برای بادبادک‌بازی در یک روز بادخیز و یک مسابقه فوتبال با دوستان کاملا مناسب است.

پارک صفا ۲

پارک صفا دبی 2اینجا بسیار کوچکتر از اولین پارک صفا است. اینجا پاتوق مناسبی برای بچه‌ها بعد از مدرسه یا آخر هفته است. سه زمین بازی برای انتخاب وجود دارد. این پارک اگرچه به‌طور خاص برای دوچرخه‌ها طراحی نشده است، اما مسیر اطراف لبه پارک اغلب مملو از بچه‌هایی است که دوچرخه‌سواری می‌کنند و روی اسکوتر در حال چرخیدن هستند. همچنین یک زمین بسکتبال، یک زمین والیبال ساحلی و یک زمین فوتبال برای مشغول نگه داشتن مسن‌ترها و علاقه‌مندان به ورزش وجود دارد.
یک کیوسک کوچک هم در وسط پارک وجود دارد که می‌توانید از آن نوشیدنی و تنقلات بخرید.

هیجان و تجربه آدرنالین در موشن گیت

موشن گیت دبیدبی محل بسیاری از پارک‌های موضوعی است، اما این پارک برای کل خانواده عالی است، زیرا دارای وسایل سواری برای تمام سنین از جاذبه‌های آرام برای بچه‌های کوچک تا سواری‌های جسورانه‌تر و سریع‌تر برای بچه‌های بزرگتر است.

 

بیشتر بخوانید: پارک های دبی، سفر به هیجان انگیزترین آنها

 

ساخت بلوک در لگولند

لگولند دبیلگولند دبی یک مقصد فضای باز عالی است که اگر بچه‌های شش ساله و کمتر دارید برایتان عالی است. همه بازی‌ها بیرون هستند و مناطق مختلف آن دارای جاذبه‌های جذاب از جمله ترن هوایی اژدها هستند. می‌توانید رانندگی یک ماشین لگو، پرواز با هواپیمای لگو، سوار شدن بر کشتی‌های آبی لگو را یاد بگیرید و اساساً از ساعت‌ها سرگرمی در فضای باز آن از یک پادشاهی به پادشاهی دیگر لذت ببرید. اینجا از خاص ترین مکان های دیدنی دبی برای کودکان است.

در پارک آبی جانگل بی حسابی سر و صدا کنید

جانگل پارک دبیاینجا، در پارک آبی Jungle Bay ، به لطف فضای آرام و دکوراسیون مدیترانه‌ای آبی و سفید، احساس می‌کنید که به کورفو یا میکونوس یونان سفر کرده‌اید‌. سواری‌ها و جاذبه‌های زیادی برای سرگرم‌کردن کل خانواده وجود دارد. سرسرههای مختلف سرگرمی‌هایی هستند که برای جویندگان هیجان مناسب هستند، یک پارک اسپلش اختصاصی به نام ، Aquaplay، برای کودکان در هر سنی طراحی شده است. Family Waves یک استخر موج پنوماتیک شش متری است که ساعت ها سرگرمی را به شما ارائه می دهد.
البته کلبه‌های کابانای جالبی وجود دارد که می‌توانید پس از خوردن یک نوشیدنی تازه از بار ساحلی دوباره به آنجا بروید.

 

بیشتر بخوانید: بهترین پارک آبی دبی را بشناسید

 

در وایلد وادی خیس آب شوید

واید وادی دبیاین پارک آبی شگفت‌انگیز و خانواده‌پسند در مقابل برج‌ العرب نمادین قرار گرفته است و همین آن را به یک برنده در میان تمام پارک‌های آبی تبدیل می‌کند. حدود 30 تجربه سرگرم‌کننده و سواری در این پارک آبی وجود داردکه هم بچه‌های کوچک و هم بچه‌های بزرگتر می‌توانند از آن‌ها بهره‌مند شوند. اینجا نه تنها از بهترین جاهای دیدنی دبی برای کودکان است ، بلکه بزرگ‌ترها را هم شیفته خود کرده است.

با داشتن این همه گزینه برای سرگرم کردن کودکانتان ، واقعا حیف است که در هوای خنک و نشاط‌آور زمستان‌های دبی، این مکان‌ها را نادیده بگیرید. البته که هر روز به تعداد جاهای دیدنی دبی برای کودکان اضافه می‌شود و احتمالا در آینده این لیست طولانی تر هم شود.البته فستیوال‌های فصلی و موضوعی را هرگز نباید فراموش کرد.راستی، کودک شما بیشتر به کدام یک از این مکان‌های شگفت‌انگیز علاقه‌مند است؟!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا