سالن اپرای دبی، بزرگترین مرکز هنری آسیا

سالن اپرای دبی، بزرگترین مرکز هنری آسیا

اپرا دبی 6 ساله می شود

سالن اپرای دبی طی فعالیت خود از شش سال پیش، تا الان پذیرای 1 میلیون بازدیدکننده بوده است. 31 اوت 2022، این سازه شش ساله می‌شود.

اپرا دبی که شبیه به لنج، یک نوع قایق سنتی، طراحی شده است، تا به حال میزبان 1200 کنسرت و تئاترهایی مانند مری پاپینز، بینوایان، شبح اپرا و مامامیا، و همچنین مشهورترین خواننده‌های اپرا از جمله پلاسیدو دومینگو، آندره بوچلی و آنا نتربکو بوده است.

این سالن چند منظوره مخصوص اجرا، واقع در داون‌تاون دبی، با 2000 صندلی، توسط شرکت املاک اعمار و با هدف میزبانی انواع اجراها و رویدادها از جمله تئاتر، اپرا، باله، کنسرت، کنفرانس و نمایشگاه توسعه یافت. این مجموعه در 31 اوت سال 2016 با اجرایی از پلاسیدو دومینگو افتتاح شد. فصل اول اجراها با اپرای “صیادان مروارید”، نوشته‌ی ژرژ بیژه، و صدای تنور و افسانه‌ای خوزه کارراس برگزار شد

اولین خواننده‌ اماراتی که در اپرا دبی اجرا کرد حسین الجسمی بود که در 10 اکتبر 2016 روی استیج این سالن حضور پیدا کرد. کمی پس از آن نیز اجرای موزیکال بینوایان، که برنده‌ی جوایز بسیاری شده است، به مدت سه هفته شکوه این صحنه را دوچندان کرد.

طولانی‌ترین اجرا در سالن اپرا دبی نیز متعلق به تئاتر شبح اپرا در اواخر سال 2019 بوده است.

اپرا دبی در طی همین چند سال، برنده شماری از جوایز بوده است که برخی از آن‌ها عبارتند از: “بهترین اجرای تئاتر” برای “بینوایان” در مراسم جوایز تایم‌اوت دبی نایت‌لایف در سال 2017، جایزه “اجرای مورد علاقه” برای “بینوایان” در واتس‌آن اواردز دبی در سال 2017، و “بهترین اجرای تئاتر” برای اُتلو در تایم‌اوت دبی موزیک و نایت‌لایف اواردز در سال 2019.

اجراها و رویدادهای آتی در ماه سپتامبر شامل باله رومئو و ژولیت، اپرای لا تراویاتا و یک کنسرت پاپ توسط گوستلی کیسز (Ghostly Kisses) می‎شوند.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل