سفر به امارات

بازار طلای دبی

راهنمای خرید طلا در بازار طلای دبی

سفر به دبی بدون بازدید از بازار طلای دبی ، یکی از قدیمیترین و جذابترین بازارهای سنتی امارت، کامل نمیشود. بازار طلا دبی (به عربی: سوق الذهب)، یک بازار سنتی در دبی است که در منطقه تجاری دبی در دیره، واقع شده است. این بازار متشکل از بیش از 380 خرده فروش است که اکثر آنها تاجران جواهرات هستند. قدمت برخی از مغازهها به چهار دهه میرسد. بازار طلای دبی دارای مسیرهای باریکی است که صدها جواهرفروشی در آن قرار دارند.

از شمال با بازار ماهی و سبزیجات دبی و دیره کورنیش همسایه است. در طرف دیگر خور دبی هم، بازار نساجی دبی قرار دارد.
تاریخ نقل می کند که در قدیم تاجران هندی و ایرانی در منطقه دیره دکان داشتند. این منطقه اکنون منطقه وسیعی از دبی است.

بازار طلای دیره به فروش طلای ارزان نسبت به مناطق همسایه خود معروف است و یکی از دلایلی است که مردم به دبی سفر می کنند. چه صرفاً در حال گشت و گذار باشید، یا واقعاً در جستجوی طلا، می‌توانید در این بازار پرزرقوبرق قدم بزنید تا جواهراتی با طرحهایی از سراسر جهان ببینید و لذت ببرید!

تمام کالاها به دقت توسط دولت دبی تنظیم میشوند تا از صحت کیفیتی که دریافت میکنید اطمینان حاصل شود. میتوانید مطمئن باشید که خریدهای شما واقعی خواهد بود. علاوه بر طلا، به زیور آلات الماس، رشتههای مروارید، پلاتین و نقره نیز توجه کنید. بازار طلای دبی در سمت دیره خور دبی واقع شده است و فاصله کوتاهی از سایر بازارهای شلوغ و ایستگاههای عبره دارد.

بیشتر بخوانید: دبی مال، بزرگ ترین مرکز خرید در جهان

چرا باید از بازار طلا دبی دیدن کنید؟

قیمت‌هایی که در بازار طلای دبی خواهید یافت، رقابتی‌ترین قیمت‌ها در جهان است. مبلغی که برای خرید خود پرداخت خواهید کرد به نرخ روزانه طلا بستگی دارد که نوسان دارد.

این بازار تقریباً صد سال است که وجود دارد و یکی از شلوغ‌ترین بازارهای قدیمی است.

بازار طلا خانه سنگین‌ترین حلقه جهان، نجمه طیبه یا ستاره طیبه است. این انگشتر غول پیکر ۵۷ کیلوگرم وزن دارد و با ۵.۱۷ کیلوگرم سنگ سواروسکی پوشیده شده است.
انگشتر توسط طلا و جواهرات تایبا عربستان سعودی ساخته شده که توسط شورای جهانی طلا تایید شده و دارای گواهینامه‌ای از کتاب رکوردهای گینس است که وزن آن در طلا را تایید می‌کند.
ارزش این حلقه تقریباً 2.2 میلیون درهم است.
کت و شلوار ساخته شده از طلا هم در این بازار نهفته است!

مکان بازار طلای دبی

بازار طلای دبی در سمت دیره خور دبی واقع شده است و فاصله کوتاهی از سایر بازارهای شلوغ و ایستگاه‌های عبره دارد.
این بازار در نزدیکی میدان بنی یاس در خیابان سکه الخالی قرار دارد و از شمال با بازار ماهی و سبزیجات دبی و کورنیش دیره همسایه است. در طرف دیگر خور دبی هم، بازار نساجی دبی قرار دارد.

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو

ایستگاه الراس در خط سبز (5 دقیقه پیاده روی)
نکته: با توجه به شلوغی این منطقه و کمبود پارکینگ، استفاده از مترو یا تاکسی به شدت توصیه می‌شود.

زمان بندی ها

اگرچه اکثر فروشگاه‌ها مستقل هستند و می‌توانند زمان‌کاری آزادی داشته باشند، اما بیشتر اوقات، فروشگاه‌ها از ساعت 10 صبح تا 10 شب کار می‌کنند. برخی از فروشگاه ها بین ساعت 13 تا 16 تعطیل هستند.
نکته: بهترین زمان برای بازدید حدود ساعت 11 صبح است. در این زمان هم بازار کاملا شلوغ است، اما این شلوغی شدت کمتری نسبت به عصرها دارد.

 

راهنمای خرید طلا در بازار طلای دبی

بازار طلای امارات و دبیدر صورتی که قصد خرید طلای دبی را دارید، نکاتی وجود دارد که برای یک خرید خوب باید بدانید تا بهترین‌ها را با کمترین هزینه بدست آورید.

1.قیمت بازار را بدانید.

طلا مانند سهام است، و قیمت آن به طور روزانه در نوسان است. بنابراین باید بدانیم در بازار آزاد چقدر به فروش میرسد. گذشته از دانش شما در مورد طلا، این احتمالاً مهمترین عاملی است که قبل از اقدام به خرید طلا در بازار طلای دبی باید بدانید. با دانستن قیمت بازار، میتوانید با فروشندگان چانه بزنید. نرخ طلای خرده فروشی دبی مکان خوبی برای شروع است.

2.انواع طلا را بشناسید.

عیار مورد نظر خود را انتخاب کنید، مانند هر چیزی که می خواهید بخرید، انجام تحقیقات شما مهم است. طلا به عیار و وزن فروخته میشود. هر چه عیار بالاتر باشد، طلا خالص تر است. یعنی طلای 24 عیار 100% طلای خالص است. از آنجایی که طلای خالص نرم است، با مخلوط کردن آن با فلزات مختلف مانند نقره، روی، مس و نیکل سخت می‌شود. طلا همچنین در رنگ‌های مختلفی وجود دارد که نوع آلیاژها و درصد آلیاژهای مخلوط شده با آن را توضیح می‌دهد.

3.جواهرات خود را انتخاب کنید.

هنگامی که فهمیدید چه نوع اکسسوری میخواهید، چه انگشتر، دستبند، گردنبند، گوشواره، زنجیر طلا و غیره باشد، در مورد عیار و وزن آن بپرسید.
متصدیان قطعاتی را که انتخاب می‌کنید وزن می کنند. وقتی در بازار طلای دبی هستید گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد، جدا از گزینه‌های معمولی، قطعات عجیب‌و‌غریبی مانند کلاه طلا، کیف طلا، تاج طلا، کمربند طلا و حتی لباس طلا در این بازار وجود دارد!

4.چانه زدن را یاد بگیرید.

چانه‌زدن یک هنر است و بعد از سر زدن به مغازه‌های مختلف آن را یاد خواهید گرفت. فروشندگان از شما انتظار دارند که چانه بزنید تا در صورت انجام این کار، بافرهای قیمتی داشته باشند. سعی کنید درخواست 25٪ تخفیف در قیمت اعلام شده کنید، ممکن است خوش شانس باشید و قبول کنند.

در کل قیمت طلا دو بخش اصلی دارد؛

بازار طلای دبی و اماراتقیمت خود طلا

می‌توان مطمئن بود که مغازه‌ها در مورد ارائه قیمت درست سختگیر هستند و همیشه با نرخ طلای مصوب هماهنگ هستند. زیرا به طور مرتب توسط پلیس دبی تحت نظر هستند.
اگر مشتری شکایت کند که فریب خورده است، مغازه‌اش در خطر خواهد بود. پس با خیال راحت خرید کنید!

دستمزد ساخت

طلای اماراتی، طلای دبیاین قیمت کار جواهراتی است که می‌خرید. هرچه طراحی پیچیده‌تر باشد، هزینه اجرت ساخت (Make) گران‌تر است.
اما معمولاً اینجا جایی است که می‌توانید چانه بزنید، زیرا فروشگاه‌های مختلف معمولاً قطعات/طرح‌های یکسانی دارند، پس می‌توانید سعی کنید هزینهاجرت ارزان‌تری از آن‌ها بخواهید و قیمت کل طلا را پایین بیاورید.

در بازار طلای دبی هرچه قطعات بیشتری بخرید، بیشتر می‌توانید چانه بزنید. اما این را نیز بدانید که هر چه طراحی قطعه‌ای که انتخاب می کنید پیچیده‌تر باشد، چانه زدن برای کمترین قیمتی که می‌خواهید دشوارتر است. طلا با عیار و وزن فروخته می شود، بنابراین شما فقط می‌توانید روی زحمتی که برای ساخت این قطعه صرف شده است چانه بزنید.

5.در مغازه‌های مختلف بگردید.

قیمت طلای دبی چقدر است

قبل از قانع‌شدن برای خرید یک قطعه، در اطراف چرخی بزنید. اکثر فروشگاه‌ها قطعات مشابهی دارند، آنها فقط بر اساس مهارت‌های چانه‌زنی شما در قیمت متفاوت هستند. در بازار طلای دبی، شما صدها خرده فروش برای انتخاب دارید. نکته دیگر اینجاست که مغازه‌هایی که در گوشه‌ها قرار دارند (نه آن‌هایی که به راحتی در دسترس هستند) قیمت‌های بهتری دارند، زیرا ترافیک زیادی از این مناطق عبور نمی‌کند.
بنابراین خوب است برای یافتن معاملات بهتر به کوچه‌های باریک تر در بازار بروید.

اطمینان حاصل کنید که از فروشگاه‌هایی که کیفیت طلای فروخته شده توسط دولت نظارت دقیقی دارد، خرید کنید. پرسیدن کیفیت طلا از مغازه داران ضرری ندارد.
“این طلا تقلبی است یا اصلی؟” یک سوال معمولی است که بارها از آنها پرسیده می‌شود، بنابراین از پرسیدن آن خجالت نکشید. به هر حال، پاسخ معمول آنها خیر است (البته). آنها به شما اطمینان می‌دهند که اگر چیزهای تقلبی بفروشند، کسب و کارشان بسته خواهد شد و ممکن است در صورتی که دروغ می‌گویند از چهره آن‌ها متوجه این قضیه شوید.

6.دستتان را باز بگیرید.

گاهی اوقات اگر برای به دست‌آوردن کمترین نرخی که می‌توانید به دست آورید، وارد بحث نشوید، برایتان سودمند است. اگر قبلاً جواهرات خود را انتخاب کرده‌اید، اما نتوانسته‌اید با کمترین قیمت آن را بدیت آورید، یا از مغازه خارج شوید یا فقط موافقت کنید. علاوه بر این، اگر در حد بودجه شما باشد، نباید مشکل زیادی ایجاد کند.گاهی اوقات، فروشنده چند درهم دیگری هم تخفیف می‌دهد تا قدردانی خود از خرید شما را نشان دهند. گاهی کارکنان پس از اینکه متوجه می‌شوند ما دیگر چانه زنی نمی‌کنیم، به طور خودکار تخفیف می‌دهند.

بخش جدید بازار طلای دبی

«گلد سوق اکستنشن» به بازار طلای دبی اضافه شد

در طول سال‌ها، هزاران تاجر طلا، جواهر فروش، صنعت‌گر و تاجر به دبی آمده‌اند تا خرید و فروش طلا را به یک بیزینس پرسود تبدیل کرده و موقعیت دبی را به‌عنوان «شهر طلا» و «مقصد جواهرات جهان» تثبیت کنند.

کوچه‌های هزارتو و سقف‌های چوبی حکاکی‌شده گلد سوق در طول یک قرن گذشته، به استثنای یه سری مدرن‌سازی‌ها، تغییر چندانی نکرده است. آنچه تغییر کرده اندازه و و گستره آن است. طی سال‌ها، وسعت این بازار از 400 متر مربع به یک نیروگاه بزرگ با عرض بیش از 2 کیلومتر و طول 3 کیلومتر افرایش پیدا کرده و بیشتر از 900 تاجر را در خود جا داده است.

روز سه‌شنبه، 26 آوریل، گلد سوق اکستنشن (GSE) رسماً افتتاح شد، دوباره قلب تجارت دبی را به تپش انداخت و با ارائه‌ی تجربه با ارزش خرید و فروش، بار دیگر شهرت این شهر را به عنوان شهر طلا زنده کرد.

از بین 295 مغازه‌ای که در اکستنشن ایجاد شده‌ است، بیش از 50 برند جواهرات در حال حاضر شعبه‌های خود را در طول عرضه اولیه و پیش از افتتاحیه بزرگ اصلی باز کرده‌اند. این در حالی است که تعداد بیشتر این برندها و همچنین رستوران‌های تخصصی روند راه‌اندازی مغازه‌های خود را طی می‌کنند.

تعدادی از برندهای جواهرات بین‌المللی و داخلی، از جمله الرمیزان گلد اند جولری، مالابار گلد اند دایمند، الکنز جولری، دهکن جولرز، جوهره، گلد هاوس، حیات، نیو ماشروم، تاپ گلد، زیان، ایمان، نافارنج جولرز، اسماعیل، پاپلی و کالیان جولرز یا الان فعالیت خود را شروع کرده‌اند و یا به زودی درهای خود را به روی بازدیدکنندگان منطقه اکستنشن باز خواهند کرد.

علاوه بر این، سوق اکستنشن میزبان حدود 150 دفتر عمده فروشی در طبقه اول ساختمان‌ها خواهد بود.

امیدواریم نکات بالا به شما در چانه زدن و به دست آوردن بهترین قیمت و ارزش نسبت به پولتان کمک کند. توجه داشته باشید که در کنار انواع طلاهای موجود به طلای اماراتی هم دقت کنید. این طلاها معمولا طرح خاصی دارند که علاقه‌مندان به سبک‌های مدرن نیز با آن ارتباط خوبی برقرار می‌کنند. البته باید گفت که طلای اماراتی معمولا به صورت سرویس جذابیت بیشتری دارد. هرچند یک سرویس طلای اماراتی برایتان بسیار گران تر از سرویس‌های دیگر خواهد بود چرا که با وزن بیشتری طراحی می‌شوند.
باید گفت بازار طلای دبی واقعا یک دنیای پر زرق و برق از شگفتی‌هاست که تبدیل به یکی از جاذبه‌های توریستی دبی شده است.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DubaiMediaOffice (@dubaimediaoffice)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا