اخبار امارات

تعداد معاملات فروش ملک در دبی کاهش پیدا کرد

طبق گزارش جدیدی توسط Allsopp & Allsopp، میزان فروش املاک در دبی از دسامبر ۲۰۲۲ به بعد برای اولین بار در سال ۲۰۲۳ کاهش یافت.

بازار املاک دبی در ماه آوریل در مقایسه با مارس ۲۰۲۳، شاهد کاهش ۳۳ درصدی در تعداد کل معاملات انجام شده و همچنین کاهش ۱۸.۳ درصدی در ارزش کل معاملات بوده است.

این کاهش به دلیل چندین عامل خارجی مختلف از جمله کاهش ساعات کاری، رمضان، عید فطر و تعطیلات عید پاک رخ داده است که منجر شده املاک جدید کمتری وارد بازار شود و در نتیجه، تعداد بازدید برای خرید و تعداد معاملات خرید و فروش ثبت‌شده توسط سازمان املاک دبی کاهش یابد.

 

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل خرید خانه در دبی

 

شرکت Allsopp & Allsopp که این گزارش را منتشر کرده، می‌گوید این روند رایجی برای دوران تعطیلات می‌باشد. با این حال داده‌های مربوط به ماه می در این گزارش نشان می‌دهد که میزان فروش در حال بازگشت سریع به حدود سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۳ می‌باشد.

معاملات خرید و فروش در ماه آوریل شامل ۵۲ درصد پیش‌فروش و ۴۸ درصد فروش ثانویه بوده و بازار فروش ثانویه ۷۰ درصد کل ارزش فروش در بازار املاک دبی را ایجاد کرده است.

همچنین ویلاها و خانه‌های خارج‌شهری ۱۷ درصد از کل ارزش فروش را تشکیل داده‌اند. این گزارش می‌گوید که این رقم ممکن است با ورود املاک بیشتری به بازار ثانویه، به سرعت افزایش یابد.

سایر دسته‌های املاک شامل املاک تجاری و زمین‌های ساخته‌نشده تنها ۸ درصد معاملات خرید و فروش را تشکیل دادند.

خریداران دست‌به‌نقد همچنان در بازار املاک لوکس فعال هستند و بالاترین املاک فروخته شده در بازار املاک دبی قیمتی در حدود ۱۳۰-۱۵۰ میلیون درهم دارند. تقاضا برای املاک مسکونی درجه‌یک همچنان با قدرت ادامه دارد و با جذب سرمایه‌گذاران خارجی از رونق بازار در سه‌ماهه‌ی دوم سال خبر می‌دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا