در عید فطر، زودتر به فرودگاه دبی بروید

در عید فطر، زودتر به فرودگاه دبی بروید

فرودگاه دبی روزهای شلوغی را در تعطیلات عید فطر می‌گذارند

امارات ایرلاین اعلام کرد که انتظار میرود در طول تطعیلات عید، از 30 آوریل الی 8 مِی، افراد بسیاری از کشور خارج شوند.

این شرکت خطوط هوایی در وبسایت خود نوشت: “انتظار میرود مسافران، به دلیل بررسی‌های پیش‌نیاز پرواز و رویه‌های ایمنی وابسته به کووید-19، زمان بیشتری در فرودگاه معطل شوند. توصیه میکنیم زوتر از معمول به فرودگاه رفته و پیشاپیش از همراه داشتن مدارک مورد نیاز اطمینان حاصل کنید.”

پیشخوان‌های ورودی از 24 ساعت قبل از پرواز مربوطه از دبی باز خواهند بود و مسافران می‌توانند وسایل خود را طی این بازه تحویل دهند.

افرادی که مبدا سفرشان شمال امارات است، میتوانند از 24 الی 4 ساعت پیش از پروازشان، در سنترال باس ترمینالِ عجمان حضور پیدا کنند.

امارات اعلام کرد: “لطفا لازمه‌های پرواز به مقصدتان را چک کنید. این الزامات به طور مرتب تغییر می‌کنند، پس حتما پیش از پرواز از همراه داشتن آنها اطمینان حاصل کنید.”

پیش بینی می‌شود حدود 1.9 میلیون مسافر بین 29 آوریل تا 9 مِی در فرودگاه دبی تردد کنند و میانگین تردد روزانه آن بیش از 177 هزار مسافر باشد و انتظار می‌رود که 7 مِی شلوغ‌ترین روز باشد و تعداد مسافران در آن روز از مرز 200 هزار نفر عبور کند.

به کسانی که قصد سفر در این دوره از شلوغی را دارند، توصیه می‌شود چند نکته ساده را رعایت کنند تا سفر راحت‌تری داشته باشند:

از آخرین قوانین سفر برای مقصدی که به آن سفر می کنید آگاه باشید. از مسافران خواسته می‌شود قبل از رسیدن به فرودگاه با شرکت‌های هواپیمایی مربوطه خود تماس بگیرند و اطمینان حاصل کنند که تمام مدارک لازم با اعتبار لازم را دارند.

مسافران بالای 12 سال می‌توانند برای تسریع روند کنترل پاسپورت از گیت‌های هوشمند استفاده کنند.

اگر از ترمینال 1 پرواز می‌کنید، حداقل 3 ساعت قبل از حرکت، خود را به فرودگاه برسانید. برای صرفه جویی در زمان، از چک-این آنلاین، هر جا که در دسترس است استفاده کنید.

کسانی که از ترمینال 3 سفر می‌کنند می‌توانند از تسهیلات چک‌این زودهنگام و چکاین سلف سرویس هواپیمایی امارات استفاده کنند.

جاده‌های منتهی به فرودگاه ممکن است در ساعات اوج شلوغی، ترافیک داشته باشند. بهتر است برای رسیدن به فرودگاه زمان بیشتری در نظر بگیرید.

بهتر است اعضای خانواده و دوستان در خانه از یکدیگر خداحافظی کنند زیرا ورود به قسمت عزیمت در طول دوره شلوغی به مسافرانی که بلیت دارند محدود می‌شود.

همچنین چهاشنبه اعلام شد که در طول مدت تعمیرات باند شمالی فرودگاه بین‌المللی دبی (DXB)، دبی وورلد سنترال (DWC) هر هفته بیش از 1000 پرواز را مدیریت خواهد کرد.

بسیاری از این پروازها توسط فلای دبی، اسپایس جت، ایندیگو و گلف ایر اداره خواهند شد.

باند شمالی DXB برای اعمال طرح‌هایی جامع در جهت ارتقاء ایمنی، خدمات و گنجایش به مدت 45 روز، از 9 مِی الی 22 ژوئن، بسته خواهد بود.

آژانس هوایی دبی ایرپورتس مسیرهای حمل و نقلی بین DXB و DWC ترتیب دیده است. این خطوط ارتباطی به اشخاصی که طی این 45 روز قصد سفر دارند، آپشن‌های مختلفی ارائه میدهند، از جمله خدمات بین فرودگاهی رایگان و شبانه روزی برای رفت و آمد بین دو فرودگاه، خدمات رایگان پارک در محل برای مسافرین DWC و کرایه تاکسی‌های RTA که به نشانه‌ی حرکت از DWC پرچم گذاری شده‌اند.

مدیرعامل دبی ایرپورتس گفت: “طی این مدت، فعالیت‌های DWC به طور کامل دایر بوده و تمام خدمات پایه‌ای که مسافران انتظار دارند بر پا خواهند بود.”

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل