اخبار امارات

امارات در جذب استعداد ها در جهان اول است

امارات آهنربای استعداد ها

رتبه‌ی یک امارات در جهان برای جذب استعدادها و سایر شاخص‌ها

مطابق چندین نهاد جهانی، امارات رتبه‌ی اول جهان را در زمینه‌ی جذب استعدادها، عدم وجود اختلافات کاری و چندین شاخص دیگر در بازار جهانی کار کسب کرد که نشانگر الگوی جهانی پیشگام این کشور در توسعه می‌باشد.
مطابق شاخص Global Prosperity 2023 که توسط موسسه لگاتوم بریتانیا منتشر می‌شود، امارات در شاخص جذب استعداد رتبه‌ی نخست در جهان را کسب کرد. همچنین در سالنامه‌ی رقابت جهانی سال ۲۰۲۲ که توسط موسسه سوئیسی IMD منتشر می‌شود، امارات در چندین شاخص رتبه‌ی اول جهان را کسب کرد. این شاخص‌ها عبارتند از عدم وجود اختلافات کاری، هزینه‌ی پایین غرامت پایان‌کار و ساعات کاری. امارات همچنین در شاخص Global Innovation 2022 که توسط سازمان WIPO (سازمان جهانی مالکیت معنوی) منتشر می‌شود، در زمینه هزینه‌ی پایین غرامت پایان‌کار به رتبه‌ی اول دست یافت.
این کشور همچنین در پنج شاخص در سالنامه‌ی رقابت جهانی ۲۰۲۲ رتبه‌ی دوم را کسب کرد؛ شامل دسترسی به مدیران ارشد متخصص، درصد پایین بیکاری، نرخ اشتغال، درصد نیروی کار خارجی و نسبت نیروی کار به کل جمعیت.
به گفته‌ی حنان اهلی، مدیر مرکز فدرال آمار و رتبه‌بندی، این مرکز ۱۵۰۲ شاخص در گزارش‌های معتبر جهانی را بررسی می‌کند که در میان آن‌ها، در ۴۳۲ شاخص امارات در فهرست ده کشور برتر جهان قرار دارد و از بسیاری از کشورها که سابقه‌ی خوبی در این شاخص‌ها دارند بالاتر است. امارات همچنین در بیش از ۵۰۰ شاخص رتبه‌ی اول را در بین کشورهای عربی کسب کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا