اخبار امارات

امارات در پنج شاخص جهانی 2023 رتبه اول را کسب کرد

امارات در پنج شاخص جهانی کشورها در سال ۲۰۲۳ رتبه‌ی اول را کسب کرده است. این پنج شاخص عبارتند از دسترسی به برق، رضایت از جاده‌ها و بزرگراه‌ها، زیرساخت انرژی، مدیریت شهری و دسترسی به سوخت و تکنولوژی پاک برای آشپزی.

امارات همچنین رتبه‌ی سوم را در زمینه‌ی تولید انرژی داخلی و کارآمدی سیستم تصفیه فاضلاب، و رتبه‌ی ششم را در زمینه‌ی تولید آب کسب کرد. معیار این رتبه‌بندی‌ها سالنامه‌ی رقابت جهانی موسسه توسعه مدیریتی (IMD)، شاخص رونق لگاتوم، گزارش توسعه پایدار توسط شبکه‌ی راهکارهای توسعه پایدار سازمان ملل متحد، و شاخص رقابت جهانی اینسید می‌باشد.

سهیل بن محمد آل مزروعی، وزیر انرژی و زیرساخت امارات در این رابطه گفت: «ما این دستاورد را به رهبر فرزانه‌ی امارات و تمام کسانی به دستیابی امارات به جایگاه برتر در شاخص‌های رقابت جهانی کمک کرده‌اند تبریک می‌گویم. امارات به این دستاوردها راضی نمی‌شود و به پیش‌روی برای تبدیل شدن به یک الگو برای توسعه‌ی پایدار ادامه خواهد داد.

جایگاه برتر امارات در شاخص‌هایی که به وظایف وزارت انرژی و زیرساخت مربوط می‌شود، گواهی بر کارآمدی رویکرد ما شامل همکاری‌ها و شراکت‌های سازنده می‌باشد که امارات را در زمینه‌ی زیرساخت، انرژی، حمل‌ونقل و مسکن به رتبه‌ی اول می‌رساند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا