اخبار امارات

هواپیمایی امارات 200 میلیون دلار به پایداری محیط زیستی اختصاص می دهد

هواپیمایی امارات ۲۰۰ میلیون دلار به پایداری محیط‌زیستی اختصاص می‌دهد

هواپیمایی امارات، بزرگترین هواپیمایی بین‌المللی جهان، روز پنج‌شنبه اعلام کرد که ۲۰۰ میلیون دلار به پروژه‌های تحقیق و توسعه (R&D) اختصاص داده است که بر کاهش آلودگی سوخت‌های فسیلی در هوا‌پیمایی مسافربری تمرکز دارند.

این بودجه که در عرض سه سال تخصیص داده می‌شود بزرگترین بودجه‌ی اختصاص داده شده بین شرکت‌های هواپیمایی برای حفظ محیط زیست است. هواپیمایی امارات در این راستا همکاری‌هایی با سازمان‌های پیشگام این عرصه برای کار روی فناوری‌های پیشرفته سوخت و انرژی ترتیب می‌دهد.

سر تیم کلارک رئیس هواپیمایی امارات در این رابطه گفت: «ما در حال تخصیص ۲۰۰ میلیون دلار برای سرمایه‌گذاری روی تکنولوژی پیشرفته سوخت و انرژی برای هواپیماها هستیم، جایی که شرکت‌های هواپیمایی در حال حاضر بیشترین مانع را برای کاهش آلودگی‌های محیط زیستی پیش‌روی خود می‌بینند.

ما به خوبی شرایط موجود در فناوری هواپیماهای مسافربری، زنجیره تامین سوخت، مقررات صنعت هوایی و الزامات محیط زیستی را بررسی کرده‌ایم. واضح است که با مسیر کنونی هواپیمایی‌ها برای کاهش انتشار کربن، این صنعت نمی‌تواند در مهلت مشخص شده به انتشار کربن صفر دست پیدا کند.

این یعنی به راه‌حل‌های جدیدی نیاز داریم و به همین دلیل است که می‌خواهیم با همکاری سازمان‌های بزرگ به تحقیق و توسعه بپردازیم. هدف ما این است که به طور معناداری به ارائه‌ی راه‌حل‌های طولانی‌مدت برای سازگاری با محیط زیست در صنعت هواپیمایی کمک کنیم.»

ایشان همچنین اضافه کرد که تا زمان دستیابی به راه‌حل‌های بهتر، هواپیمایی امارات به به‌کارگیری روش‌های کنونی سازگار با محیط زیست ادامه خواهد داد. این موضوع شامل کاهش کربن منتشر شده، مصرف مسئولیت‌پذیرانه و حفظ حیات وحش و محیط زیست می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا