اخبار امارات

مستاجران دبی می توانند برای پرداخت اجاره از کردیت کارت استفاده کنند

طرح جدید اقساط ماهانه : مستاجران دبی می‌توانند برای پرداخت اجاره از کردیت کارت استفاده کنند

یک استارتاپ اماراتی طرح «اجاره الآن، پرداخت بعداً» (RNPL) برای ساکنین دبی ایجاد کرده است. این طرح که از ماه ژوئیه امسال آغاز می‌شود، به مستاجران اجازه می‌دهد که اجاره‌ی سالانه‌ی خود را با استفاده از کردیت کارت به صورت اقساط ماهانه بپردازند.

معمولاً هزینه‌ی اجاره خانه در دبی به صورت یک تا شش چک مدت‌دار با مدت ۲ تا ۱۲ ماه پرداخت می‌شود. حالا یک پلتفرم دیجیتال مدیریت سرمایه املاک به نام Keyper می‌گوید با پلتفرم جدید «اجاره الآن، پرداخت بعداً» (Rent Now, Pay Later) مستاجران می‌توانند اجاره سالانه را در ۱۲ قسط ماهانه پرداخت کنند.

والد شهابی، موسس و مدیر کیپر، در مصاحبه با خلیج تایمز می‌گوید این پلتفرم از مستاجران یک مبلغ اضافی دریافت می‌کند تا اجاره‌ی آن‌ها را در ۱۲ قسط پرداخت کند. هزینه‌ی این کار به تعداد اقساطی که صاحب‌خانه در نظر گرفته بستگی دارد.

برای مثال برای اجاره‌ی سالانه‌ی ۱۰۰ هزار درهمی که قرار است در ۴ چک پرداخت شود، کیپر به مستاجر پیشنهاد می‌دهد ۱۰۵ هزار درهم را در ۱۲ قسط ماهانه با کردیت کارت (هر ماه ۸۷۵۰ درهم) پرداخت کنند؛ یعنی برای تبدیل ۴ قسط به ۱۲ قسط ۵ درصد بهره دریافت می‌کند.

پس از پذیرفتن قرار داد با کیپر، این شرکت با صاحب‌خانه تماس می‌گیرد و تایید رسمی او را برای استفاده از این سرویس دریافت می‌کند. همچنین این سرویس به صاحب‌خانه اجازه می‌دهد که کل اجاره را یک‌باره دریافت کند.

این موضوع جدا از پرداخت قسط از سوی مستاجر بوده و حتی اگر مستاجر از سرویس «اجاره الآن، پرداخت بعداً» استفاده نکند، صاحب‌خانه می‌تواند با استفاده از سرویس کیپر تمام مبلغ اجاره سالانه را یک‌جا دریافت کند.

پس از توافق تمام طرفین قرارداد، قرارداد به صورت دیجیتال امضا شده و مشخصات کردیت کارت مستاجر دریافت می‌شود. پس از شروع مدت اجاره، مستاجر از طریق ایمیل و پیامک برای پرداخت اقساط خود اطلاعیه دریافت می‌کند. مستاجران می‌توانند پرداخت‌های خود را بررسی کند، کردیت کارت جدید اضافه کند و از طریق این سرویس به قرارداد اجاره دسترسی داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا