اخبار امارات

امارات در میان مورد اعتماد ترین کشور های جهان قرار دارد

مطابق معیار سنجش اعتماد Edelman 2023، امارات جایگاه خود را به عنوان یکی از مطمئن‌ترین و قابل‌ اعتماد ترین کشورهای جهان حفظ کرده است.

در جدیدترین گزارش که طی آن از ۳۲ هزار نفر از ۲۸ کشور مختلف جهان نظرسنجی شد، آمده است که علی‌رغم چالش‌های جهانی گوناگون که منجر به قطبی‌شدن جامعه شده‌ است، اطمینان و اعتماد زیادی نسبت به امارات وجود دارد.

امارات با نمرات بالا در تمام چهار موسسه‌ی موردنظر این شاخص یعنی دولت، کسب‌وکار، سازمان‌های غیرانتفاعی و رسانه، رتبه‌ی سوم را در بین کشورهای جهان کسب کرده است.

دولت امارات باری دیگر به‌عنوان قابل‌اعتمادترین موسسه با ۸۶ درصد اعتماد در صدر فهرست قرار گرفت و پس از آن کسب‌وکار با ۷۸ درصد رتبه‌ی دوم را کسب کرد.

امارات در رابطه با خوش‌بینی اقتصادی نمره‌ی بالایی کسب کرده و ۷۲ درصد پاسخ‌دهندگان معتقدند در پنج‌ سال آینده وضعیت اقتصادی در امارات بهتر می‌شود، در حالی که در جهان تنها ۴۰ درصد پاسخ‌دهندگان چنین نظری داشتند که ۱۰ درصد از سال ۲۰۲۲ کمتر است.

به گفته‌ی عمر قیرم، مدیرعامل ادلمن در بخش خاورمیانه، شفافیت سیاست‌های اقتصادی و اجتماعی طولانی‌مدت امارات باعث شده این کشور به یکی از محبوب‌ترین و پرخواهان‌ترین مقصدهای جهان تبدیل شود و در عین حفظ هویت و میراث فرهنگی منحصربه‌فرد خود، خارجی‌ها، شرکت‌ها و گردشگران را به خود جذب کند.

در سطح جهانی، خوش‌بینی اقتصادی به روند کاهش خود ادامه می‌دهد. ۲۴ کشور از ۲۸ کشور مورد مطالعه کمترین میزان خوش‌بینی اقتصادی از زمان ثبت این داده‌ها را کسب کردند و ۵۳ درصد پاسخ‌دهندگان در جهان اعتقاد داشتند که کشورشان نسبت به گذشته یکپارچگی کمتری دارد.

علی‌رغم چرخه‌ی بی‌اعتمادی که در سراسر جهان به دوقطبی شدن دامن می‌زند، امارات باری دیگر بر خلاف جهت آب شنا کرده و خود را به عنوان یکی از یکپارچه‌ترین کشورهای جهان معرفی می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا