اخبار امارات

800 ایستگاه شارژ ماشین برقی در امارات ساخته می شود

اگر خودرو برقی دارید یا قصد دارید به زودی یکی خریداری کنید، باید بدانید که قرار است شارژ کردن آن در امارات راحت‌تر از قبل شود؛ زیرا برنامه‌هایی برای ساخت ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی در سراسر امارات وجود دارد.

در آغاز حدود ۵۰۰ ایستگاه شارژ خودرو برقی در سراسر امارات ساخته خواهد شد و در سال‌های پیش‌رو این تعداد به ۸۰۰ ایستگاه خواهد رسید.

سهیل بن محمد آل مزروعی، وزیر انرژی و زیرساخت، به خبرگزاری دولتی وام گفت هدف کاهش مدت زمان شارژ و در عین حال افزایش کارایی و قیمت به‌صرفه است.

در ماه دسامبر، اعلام شد که همراه با برنامه‌ی بزرگ ۲۰۴۰، برنامه‌هایی برای این وجود دارد که حمل‌ونقل در دبی تا سال ۲۰۵۰ به انتشار کربن صفر برسد. این یعنی تمام وسایل حمل‌ونقلی از منابع انرژی تجدیدپذیر و پاک استفاده خواهند کرد و شامل حذف انتشار کربن در تمام موارد خواهد شد تا دبی را به الگوی جهانی در زمینه‌ی سازگاری با محیط زیست تبدیل کند.

دبی تابستان گذشته با گذاشتن تعرفه روی کیسه‌‌های پلاستیکی تعهد خود به حفظ محیط زیست را نشان داد. اکنون در دبی کیسه‌های پلاستیکی یک‌بارمصرف ۲۵ فلس هزینه دارند و هدف کلی این است که در عرض دو سال آینده کیسه‌های پلاستیکی یک‌بارمصرف به‌طور کلی ممنوع شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا