اخبار امارات

چرا دبی به مکانی امن برای زنان تبدیل شده است؟

دبی در جهان به خاطر استاندارد‌های بالای امنیت معروف است. به‌طور خاص، دولت دبی مجموعه‌ای از تمهیدات ترتیب داده که امنیت زنان را در اولویت قرار می‌دهند. این تمهیدات شامل قوانین جدی بر خشونت و آزار، ایجاد محیط‌های عمومی امن و غیره می‌باشد.

به همین دلیل خوب است رهبران جهان از سیاست‌ها و طرح‌های اجرا شده در دبی استفاده کنند تا ایمنی و امنیت زنان را در اولویت قرار دهند. با به کارگیری اقدامات مشابه، دولت‌های دیگر نیز می‌توانند محیطی ایجاد کنند که زنان در آن احساس امنیت، احترام و قدرت داشته باشند.

اما چرا دبی به مکانی امن برای زنان تبدیل شده است؟ دبی قوانین و سیاست‌های سفت و سختی برای مقابله با جرائم علیه زنان به کار گرفته است که برای متخلفان جریمه‌های سنگینی دارد.

قانون فدرال N 10 مصوبه‌ی ۲۰۱۹ هر گونه سواستفاده فیزیکی، جنسی و روانی در خانه را جرم تلقی می‌کند. همچنین در قانون مجازات امارات هر گونه رفتار نامناسب یا بی‌احترامانه با زنان جرم محسوب می‌شود. در بند شماره ۳۵۸ و ۳۵۹ آمده است که این جرائم با حبس به‌مدت حداقل ۶ ماه همراه هستند. پلیس دبی نیز یک دفتر شکایات زنان تاسیس کرده که برای زنان محیط امنی برای گزارش جرائم و درخواست حمایت ایجاد می‌کند.

فضاهای عمومی نیز برای زنان امن هستند. این شامل خیابان‌های پرنور، دوربین‌های مداربسته و پلیس‌های گشتی در همه‌جا می‌باشد. زنان حین قدم زدن در شب یا استفاده از وسایل نقلیه عمومی احساس امنیت دارند. دولت دبی همچنین گزینه‌های حمل‌ونقل عمومی مخصوص زنان در نظر گرفته، مانند واگن‌های زنان و کودکان مترو دبی که زنان می‌توانند در آن بدون ترس از آزار و اذیت سفر کنند.

دولت دبی همچنین اقداماتی انجام داده تا از رفتار برابر با زنان در محیط کار اطمینان حاصل کند. این شامل مرخصی بارداری، حقوق برابر و قوانین ضد تبعیض می‌باشد. سیاست‌های اجتماعی همه‌شمول مانند ارائه‌ی خدمات درمانی و آموزشی رایگان نیز برای حمایت از حقوق زنان به کار گرفته شده است.

کارزارهای آگاهی‌بخشی مختلفی توسط دولت دبی ایجاد شده تا به عموم مردم درباره‌ی حقوق زنان و اهمیت احترام به زنان آموزش دهد. این کارزارها کمک می‌کنند که رفتارها تغییر یابند و فرهنگ احترام به زنان ترویج داده شود. طرح‌های توان‌بخشی از جمله موسسه زنان دبی (Dubai Women Establishment) نیز ایجاد شده تا به پیشرفت حرفه‌ای و مدیریتی زنان کمک کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا