اخبار امارات

دبی از لیزر برای بررسی ترک و چاله های جاده ها استفاده می کند

‎استفاده از لیزر برای بررسی ترک‌ها و چاله‌های آسفالت جاده‌ها – RTA جایزه جهانی برد

‎عکسی که می‌بینید صحنه‌ای از یک فیلم علمی‌تخیلی نیست، بلکه تکنولوژی واقعی است که توسط اداره راه و ترابری دبی (RTA) به کار گرفته شده است. RTA با استفاده از تکنولوژی لیزر اطلاعات وضعیت سطح خیابان‌ها را جمع‌آوری می‌کند و این تکنولوژی نقش بزرگی در بهبود کارآیی جاده‌ها ایفا می‌کند.

با استفاده از این تکنولوژی مدت زمان بازرسی جاده‌ها تا ۴۰۰ درصد کاهش و دقت جمع‌آوری اطلاعات تا ۹۷ درصد نسبت به روش‌های سابق افزایش می‌یابد. این نوآوری خاص که سیستم مدیریت تعمیرات آسفالت یا PMMS نام دارد اخیرا برای RTA یک جایزه‌ی بین‌المللی به ارمغان آورد. این اداره جایزه‌ی برتر برندون هال ۲۰۲۲ را برای بهترین پیشرفت در زمینه‌ی تکنولوژی سنجش و جمع‌آوری اطلاعات دریافت کرد.

پروژه‌ی PMMS اداره راه و ترابری دبی یک سیستم جامع و خودکار برای سنجش شرایط جاده‌هاست. این تکنولوژی برای پیدا کردن و آزمایش کردن لایه‌های آسفالت برای تمام انواع جاده‌ها، ثبت شرایط کنونی آسفالت و شناسایی آسیب‌های وارده به لایه‌های آسفالت حین عملیات آسفالت کردن طراحی شده است.

با این تکنولوژی آسفالت‌ها به طور مرتب بررسی و رسیدگی می‌شوند تا از نگه داشتن آن‌ها در بهترین شرایط و رساندن آن‌ها به استاندارد‌های ایمنی و راحتی کاربران جاده اطمینان برقرار شود. تکنولوژی PMMS به اداره RTA کمک می‌کند این بازرسی‌های مدون را به صورت خودکار انجام دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا