اخبار امارات

شرایط استفاده از گواهینامه بین المللی در دبی چیست؟

گواهینامه‌ رانندگی بین‌المللی (IDL) یکی از مهم‌ترین مدارکی است که گردشگران می‌توانند همراه خود داشته باشند. با این گواهینامه که اعتبار آن یک سال است، افراد می‌توانند در کشوری که از آن بازدید می‌کنند رانندگی کنند.

گواهینامه‌ رانندگی بین‌المللی یکی از قراردادهای سازمان ملل است و امارات جزو کشورهایی است که آن را به رسمیت می‌شناسند. این یعنی کسانی که به امارات سفر می‌کنند با داشتن این گواهینامه می‌توانند به صورت قانونی در این کشور رانندگی کنند.

آن دسته از شهروندان و ساکنین امارات که گواهینامه‌ امارات را دارند می‌توانند با پرداخت کمتر از ۲۰۰ درهم گواهینامه‌ بین‌المللی دریافت کنند و برای رانندگی خارج از امارات از آن استفاده کنند.

 

بیشتر بخوانید: رانندگی در دبی و اخذ گواهینامه در امارات و دبی

 

آیا گردشگران می‌توانند در داخل امارات گواهینامه‌ بین‌المللی دریافت کنند؟

گردشگران و مسافران امارات نمی‌توانند گواهینامه‌ بین‌المللی خود را داخل امارات دریافت کنند و باید این کار را در کشور خودشان پیش از ورود به امارات انجام دهند. برای رانندگی این افراد در امارات، باید گواهینامه‌ بین‌المللی صادرشده در خارج از امارات را داشته باشند. فرد با داشتن گواهینامه‌ بین‌المللی می‌تواند در تمام کشورها به‌غیر از کشور صادرکننده‌ آن گواهینامه رانندگی کند.

با داشتن گواهینامه‌ بین‌المللی با چه خودروهایی می‌توان در دبی رانندگی کرد؟

به گفته‌ وبسایت RTA، مسافرانی که گواهینامه‌ بین‌المللی دارند می‌توانند خودرو اجاره کنند یا با خودرویی که به نام خودشان یا اعضای درجه‌یک خانواده‌شان می‌باشد رانندگی کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند از وسایل نقلیه سبک و موتورسیکلت استفاده کنند. همچنین دارندگان ویزای ترانزیت باید تاییدیه شرکت بیمه را داشته باشند.

آیا از گواهینامه‌ بین‌المللی می‌توان در بیش از یک کشور استفاده کرد؟

به‌گفته‌ وبسایت RTA، افراد می‌توانند با یک گواهینامه‌ بین‌المللی معتبر در بیش از یک کشور رانندگی کنند.

کاربرد اصلی گواهینامه‌ بین‌المللی چیست؟

در اصل داشتن گواهینامه‌ بین‌المللی نشان می‌دهد که فرد در کشور محل اقامت خود گواهینامه‌ی رانندگی معتبر دارد. به گفته‌ باشگاه اتومبیل‌رانی امارات، داشتن این گواهینامه به شما کمک می‌کند که در مواقع تصادف جاده‌ای از خود و خانواده‌تان حفاظت کنید.

همچنین در صورت گم کردن مدارک شناسایی مانند پاسپورت می‌توانید از آن استفاده نمایید. کاربرد اصلی گواهینامه‌ بین‌المللی این است که ادارات پلیس و ادارات مربوطه در کشورهای دیگر بتوانند به زبان خود به گواهینامه‌ شما دسترسی داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا