اخبار امارات

در پروژه جدید امارات 10 هزار درخت حرا کاشته خواهد شد

امارات سبز‌تر می‌شود – پروژه‌ی جنگل حرا با کاشت ۱۰ هزار درخت آغاز می‌شود

در پروژه‌ی جدیدی که امروز یکشنبه اعلام شد، هزاران درخت حرا در امارات کاشته خواهند شد. پروژه‌ی «امروز برای فردا: جنگل حرای روز ملی» (National Day Mangrove Project) با کاشت ۱۰ هزار درخت حرا آغاز می‌شود.
این ۱۰ هزار نهال در نمایش خیره‌کننده‌ی پنجاه‌ویکمین روز ملی امارات در ۲ دسامبر ۲۰۲۲ به نمایش گذاشته شده بودند. این طرح بخشی از برنامه‌های امارات برای سال ۲۰۲۳ می‌باشد که سال پایداری نام‌گذاری شده است.
به گفته‌ی کمیته‌ی برگزارکننده‌ی جشن‌های پنجاه‌ویکمین روز ملی امارات، هدف این پروژه برآورده کردن تعهدی است که در همایش COP27 برای کاشت ۱۰۰ میلیون درخت حرا تا سال ۲۰۳۰ داده شد. در این طرح قرار است جنگل‌های حرای سراسر سواحل امارات بازیابی و تقویت شوند.
از تمام افرادی که امارات را خانه‌ی خود می‌دانند، از دوست‌داران طبیعت و محیط زیست تا درخت‌کاران، دعوت می‌شود که به کار جمعی در روز پنج‌شنبه ۱۱ می ساعت ۱۰ صبح در یاس بیچ ابوظبی بپیوندند. داوطلبان می‌توانند از طریق uaetreeplanting.com ثبت‌نام نمایند.
جنگل‌های حرا بخش مهمی از اکوسیستم امارات هستند و از سواحل این کشور در برابر بالا رفتن سطح دریاها و موج‌های طوفانی محافظت می‌کنند. به آن‌ها «ریه‌های سبز» امارات نیز گفته می‌شود. این درختان منحصربه‌فرد به توانایی‌شان برای تجمع کربن‌دی‌اکسید و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای معروف هستند که آن‌ها را به ابزاری حیاتی در مقابله با تغییرات اقلیمی تبدیل می‌کند. همچنین این درختان منبع غذایی غنی و زیست‌بوم طبیعی برای بسیاری از گونه‌های محیط زیست فراهم می‌کنند.
به گفته‌ی وزارت تغییرات اقلیمی و محیط زیست، امارات دارای ۶۰ میلیون درخت حرا است که مجموعا جنگل‌هایی به وسعت ۱۸۳ کیلومتر مربع تشکیل می‌دهند و سالانه ۴۳ هزار تن کربن‌دی‌اکسید مصرف می‌کنند.
امارات قرار است تا سال ۲۰۳۰ تعداد ۱۰۰ میلیون درخت حرای دیگر بکارد که وسعت جنگل‌های حرا را به ۴۸۳ کیلومتر مربع و کربن مصرفی آن‌ها را به ۱۱۵ هزار تن در سال افزایش می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا