اخبار امارات

مدارس ابوظبی از ضعیف تا ممتاز رتبه بندی می شوند

سیستم رتبه‌بندی جدید مدارس در امارات

ادارات آموزشی امارات یک سیستم جدید رتبه‌بندی برای مدارس این کشور معرفی کردند.
مدارس ابوظبی بر اساس نمره‌های «ممتاز»، «خوب»، «قابل‌قبول» و «ضعیف» در رابطه با کیفیت برنامه‌های هویت ملی بازرسی و نمره‌دهی خواهند شد.
سازمان علم و آموزش ابوظبی (ADEK) برای اولین بار نمره‌‌دهی بر اساس هویت ملی را آغاز کرده است. هدف از این سیستم نمره‌دهی جدید برای مدارس ارائه‌ی تصویری درباره‌ی کیفیت برنامه‌های هویت ملی و فعالیت‌های مرتبط به والدین در مدارس خصوصی در ابوظبی می‌باشد.
نمره‌‌دهی هویت ملی به شفافیت عملکرد مدارس کمک می‌کند و به والدین دانش‌آموزان این امکان را می‌دهد که مدرسه‌ای با محیط ایده‌آل برای فرزندان خود انتخاب کنند. این سیستم قصد دارد درک دانش‌آموزان امارات از سنت‌ها، رسومات و ارزش‌های امارات را بالا ببرد و به آن‌ها کمک کند که جایگاه خود را در گستره‌ی فرهنگ‌های جهان با استفاده از پیشینه‌ی فرهنگی خود پیدا کنند.
نمره‌دهی هویت ملی جدا از بازرسی سالانه‌ی «ارتقا‌ء» توسط ADEK انجام می‌شود. بازرسی سالانه‌ی ارتقاء،‌ عملکرد مدارس خصوصی در زمینه‌ی تحصیلی را می‌سنجد و به مدارس بر اساس عملکرد آن‌ها پیشنهادهایی ارائه می‌دهد. نمرات فاز اول نمره‌دهی هویت ملی در انتهای سال تحصیلی جاری اعلام خواهد شد.
در این بازرسی سه حیطه‌ی اصلی بررسی می‌شوند:

  • فرهنگ: شامل تاریخ، میراث و زبان عربی
  • ارزش‌ها: شامل احترام، دلسوزی و درک جهانی
  • شهروندی: شامل احساس تعلق، کارهای داوطلبانه و صرفه‌جویی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا