اخبار امارات

آیا شما هم پیامک تقلبی سالیک را دریافت کرده اید؟

در برابر کلاهبرداری ها هشیار باشید

آیا شما هم پیامک تقلبی سالیک را دریافت کردید؟

ادارات مختلف امارات بارها و بارها درباره‌ی پیامک‌های تقلبی و کلاه‌برداری که ادعا می‌کنند از سوی ادارات دولتی هستند هشدار داده‌اند. اخیرا، کلاهبرداری تازه‌ای در جریان است که در آن ساکنین دبی پیامکی از یک شماره‌ی ناشناس دریافت می‌کنند که از آن‌ها می‌خواهد هزینه‌ی عوارضی را پرداخت کنند.

متن این پیامک به شکل زیر است:

«سالیک : هزینه‌ی سفر خودرو شما پرداخت نشده است. لطفاً هر چه زودتر رسیدگی کنید که جریمه نشوید.» این پیامک همچنین حاوی یک لینک مشکوک نیز بود.

برای بررسی اعتبار یک پیامک چندین نکته وجود دارد. برخی از این نکات که به تشخیص کمک می‌کنند عبارتند از:

  • پیامک از سوی شماره ناشناس یا اطلاعات هویتی غیرمرتبط با ادارات دولتی باشد
  • پیامک دستور زبان ضعیفی داشته باشد.
  • پیامک لینکی داشته باشد و از شما بخواهد بلافاصله وارد آن شوید.
    برای مثال این پیامک تقلبی که ادعا می‌کرد از سوی سالیک فرستاده شده است، از یک شماره‌ی ناشناس در خارج از کشور فرستاده شده بود در حالی که پیامک‌های واقعی سالیک حاوی اطلاعات تماس این اداره هستند. سالیک تایید می‌کند که پیامک‌هایی که در بخش فرستنده‌ی آن‌ها نام Salik به چشم نمی‌خورد به احتمال زیاد تقلبی هستند.
    یادآوری می‌کنیم که در صورت دریافت این پیامک‌ها، نباید هیچ‌گونه پرداختی انجام دهید یا روی لینکی که همراه پیامک فرستاده شده است کلیک نمایید. همچنین برای جلوگیری از هر گونه کلاهبرداری می‌توانید اپلیکیشن هوشمند سالیک را دانلود کنید و پرداخت‌ هزینه‌ی عوارضی را از آن طریق انجام دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا