اخبار امارات

ابوظبی دومین مقصد سفر لوکس دنیا شد

ابوظبی رتبه‌ی دوم را در لوکس‌ترین مقصد‌های جهان برای تعطیلات کسب کرد. قرار گرفتن ابوظبی در فهرست لوکس‌ترین شهرها برای مسافرت با هتل‌های قصرمانند، هواپیماهایی که شاهین سوار می‌کنند، بازارهای طلا، غذاهای طلایی، ابرخودروها و ابرستاره‌ها، آسمان‌خراش‌ها، واحه‌های صحرایی، جزیره‌های خصوصی، پروژه‌های مهندسی بلندپروازانه، جزیره‌های مصنوعی و استخرهای دنج و خلوت، قطعاً جای تعجب ندارد؛ موضوع غافلگیرکننده این است که چرا ابوظبی در صدر فهرست قرار نگرفته است.

این رتبه‌بندی از مطالعه‌ای توسط وبسایت بریتانیایی slingo.com به دست آمده و در آن مقصد‌های توریستی مختلف بر اساس تعداد هتل‌های پنج‌ستاره نسبت به کل هتل‌ها رتبه‌بندی شده‌اند. ۲۲ درصد هتل‌های ابوظبی پنج‌ستاره هستند که ۷ درصد از رتبه‌ی بعدی بیشتر است.

رتبه‌ی اول متعلق به بکیا (Bequia)، دومین جزیره‌ی بزرگ مجمع‌الجزایر گرانادین در دریای کارائیب است. این جزیره تنها هفت مایل مربع مساحت دارد و اندازه‌ی آماری آن برای چنین نتیجه‌گیری‌ای کافی به نظر نمی‌آید.

سایر مقصد‌های لوکس این فهرست عبارتند از کابو سن لوکاس در مکزیک، شرم الشیخ در مصر و پونتا کانا در جمهوری دومینیکن.
این مطالعه همچنین نشان داد که پاریس پایتخت فرانسه بیشترین تعداد اسپا دارد و بعد از آن بارسلونا در اسپانیا و فاپوس در قبرس رتبه‌های دوم و سوم هستند.

اما درباره‌ی ابوظبی، ساکنین و شهروندان این شهر شاهد هستند که ابوظبی فراتر از هتل‌های لوکس است و گنج‌های بسیاری در آن پیدا می‌شود. از تعهد این شهر به امنیت، پذیرش، توسعه و بهبود گرفته تا موزه‌ها، مکان‌های دیدنی، سایت‌های باستان‌شناسی، گالری‌ها، مراکز مذهبی، مراکز هنری و فرهنگی و همچنین ساحل‌ها، رستوران‌ها، زمین‌های گلف، پارک‌ها و شهربازی‌ها، در کنار زیبایی‌های طبیعی مانند تپه‌های شنی صحرا، جزیره‌ها، ارتفاعات، ساحل‌ها، دریاچه‌ها،‌ مرداب‌ها و جنگل‌های حرا، ابوظبی شاید گزینه‌ای عالی برای یک مسافرت لوکس باشد، اما به همان اندازه می‌تواند یک تجربه‌ی عمیق و پرمعنا از سفر شما به ارمغان بیاورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا