اخبار امارات

دبی روز به روز برای دوچرخه سواری مناسب تر می شود

تونل جدید در دبی برای دوچرخه‌سواران

دوچرخه‌سواران در دبی اکنون مسیر بیشتری برای رکاب زدن دارند، زیرا اداره راه و ترابری دبی (RTA) دیروز سه‌شنبه تونل جدیدی مخصوص دوچرخه‌سواران در منطقه‌ی میدان افتتاح کرد.

این تونل مخصوص دوچرخه که حرکت آزادانه و بدون توقف در پیست دوچرخه‌سواری میدان را ممکن می‌کند، ۱۶۰ متر طول و ۶.۶ متر عرض دارد و هر ساعت ۸۰۰ دوچرخه‌سوار می‌توانند از آن استفاده کنند.

به‌گفته‌ی اداره راه و ترابری دبی، این پروژه بخشی از تلاش‌های این اداره برای تبدیل کردن دبی به شهری مناسب دوچرخه‌سواری است. این موضوع به بهبود زیرساخت‌های مسیرهای دوچرخه و اتصال آن‌ها به مناطق مسکونی و جاذبه‌های پرطرفدار نیاز دارد.

همچنین ساکنین و مسافران دبی را تشویق می‌کند که به ورزش و فعالیت‌های تفریحی روی بیاورند و با بالاترین الزامات ایمنی تجربه‌ی امنی از دوچرخه‌سواری برای افراد به همراه می‌آورد.

این اداره همچنین اشاره کرد که طراحی و ساخت این تونل مخصوص دوچرخه با دقت انجام شده تا با بالاترین استانداردهای جهانی و دستورالعمل‌های فنی همخوانی داشته باشد.

طراحی داخلی تونل شامل تصویر کوه و تپه هنگام غروب خورشید است و نورپردازی مخصوص روز و شب دارد تا دوچرخه‌سواران در تمام شبانه‌روز دید خوبی داشته باشند.

ساخت این تونل در میدان بخشی از برنامه‌ی بزرگ RTA برای مسیرهای دوچرخه‌سواری در دبی است که در آن شبکه‌ی خطوط دوچرخه‌سواری گسترش داده می‌شوند تا به همه‌ی مناطق مهم دبی برسند. هدف این برنامه‌ی بلندپروازانه رساندن مجموع طول مسیرهای دوچرخه‌سواری دبی به ۸۱۹ کیلومتر تا پایان سال ۲۰۲۶ می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا