اخبار امارات

افزایش اجاره در دبی متوقف نمی‌شود

تا این ماه از سال، خبری از توقف روند افزایشی نرخ اجاره خانه در دبی نیست

شیب زیاد نمودار قیمت در دبی مارینا و JBR

آن دسته از مستاجران در دبی که انتظار داشتند نرخ اجاره‌ی خانه در سال ۲۰۲۳ پایین بیاید ناامید خواهند شد زیرا نرخ اجاره در پرطرفدارترین مناطق همچنان در حال افزایش است و مستاجران دبی مارینا تا ۶ درصد و مستاجران JLT تا ۵ درصد باید هنگام تمدید قرارداد به اجاره‌ی خود اضافه کنند.

بسیاری از ساکنین دبی امیدوار بودند پس از موج بزرگ افزایش قیمت املاک دبی در سال ۲۰۲۲ و حتی بخش اعظم سال ۲۰۲۱، در سال جدید شاهد فروکش کردن افزایش اجاره در دبی باشند. حتی گفته‌ می‌شود در مناطق ارزان‌قیمت مانند دیسکاوری گاردنز و اینترنشنال سیتی نیز مالکان اجاره را تا میانگین ۴ درصد افزایش داده‌اند.

 

بیشتر بخوانید: آشنایی با اجاره خانه در دبی در سال 2023

 

در پالم جمیرا نیز حتی پس از افزایش شدید قیمت در سال ۲۰۲۲، در سه‌ماهه‌ی آخر سال گذشته ۸ درصد افزایش قیمت داشت و به صورت سالانه نیز پالم جمیرا با ۳۲ درصد افزایش قیمت، شاهد بیشترین رشد قیمت در مناطق مهم دبی بوده است. پس از پالم جمیرا مناطق برج‌نشین JBR، داون‌تاون و دبی مارینا به ترتیب ۲۸، ۲۸ و ۲۷ درصد افزایش قیمت داشته‌اند.

این افزایش قیمت به این معنی است که یک مستاجر در دبی مارینا برای یک آپارتمان دوخوابه باید سالانه ۹۰ تا ۱۸۵ هزار درهم پرداخت کند و ساختمان‌های نوسازتر یا باکیفیت‌تر قیمت بیشتری دارند.

در JBR نیز که در ماه‌های اخیر جایگاه خود را تقویت کرده، آپارتمان دوخوابه بین ۱۱۰ تا ۱۷۰ هزار درهم اجاره‌ی سالانه دارد.

گفته می‌شود فاصله‌ی اجتناب‌ناپذیری میان انتظارات صاحب‌خانه‌ها و مستاجران شکل گرفته و پس از چند سال کاهش قیمت اجاره، بسیاری از مالکان با تمام قدرت در حال بهره‌برداری از وضعیت مطلوب بازار هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا