اخبار امارات

امارات تا 2031 سالانه 40 میلیون توریست جذب می‌کند

بازدید حاکم دبی از عربین ترول مارکت : شیخ محمد اهداف توریستی امارات را مشخص کرد

عالیجناب شیخ محمد بن راشد، معاون رئیس و حاکم دبی، بازگشت رونق به صنعت گردشگری امارات پس از دوران پاندمی را تبریک گفت و بر اهداف امارات برای رسیدن به جذب ۴۰ میلیون مسافر هتل در سال تا سال ۲۰۳۱ تاکید کرد.

ایشان پس از بازدید در روز افتتاحیه سی‌امین دوره‌ی همایش عربین ترول مارکت در روز دوشنبه، برنامه‌ی امارات برای ایجاد بهترین و فعال‌ترین اقتصاد جهان را مشخص کرد که رشد صنعت توریسم در قلب‌ آن قرار دارد.

حاکم دبی در صحبت‌های خود به جان تازه گرفتن صنعت گردشگری جهانی پس از سه سال رکود در دوران همه‌گیری کرونا اشاره کرد. ایشان گفت که امارات در سال ۲۰۲۲ شاهد ۷۰ درصد افزایش در درآمد به‌دست‌آمده از طریق صنعت گردشگری بوده که بهترین آمار در منطقه محسوب می‌شود.

عالیجناب شیخ محمد در توییتر خود نوشت: «صنعت گردشگری جهانی پس از سه سال رکورد دوباره بازگشته است. گردشگری امارات نیز بازگشت قدرتمندی داشته و درآمد حاصل از توریسم در سال ۲۰۲۲ با افزایش ۷۰ درصدی به ۱۲۱ میلیارد درهم رسید که بهترین آمار در منطقه است.»

«هدف ما رسیدن به ۴۰ میلیون توریست در سال در عرض هفت سال آینده و افزایش سهم صنعت توریست در تولید ناخالص داخلی به ۴۵۰ میلیارد درهم است.»

«ما به توسعه‌ی تمام بخش‌های اقتصاد کشور متعهد می‌مانیم و هدفی که دنبال می‌کنیم ایجاد بهترین و فعال‌ترین اقتصاد در جهان است.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا