اخبار امارات

امتیاز بسیار بالا و بالا برخی از مدارس خصوصی دبی

سه چهارم مدارس خصوصی دبی از نظر رفاه و آسایش روانی رتبه های بسیار بالا و بالا کسب کرده اند

جدیدترین جدول عملکرد مدارس دبی نشان می‌دهد تقریبا سه چهارم مدارس خصوصی دبی تمهیدات بهزیستی (well-being) «بسیار بالا» یا «بالا» برای دانش‌آموزان خود دارند.

اداره‌ی علم و توسعه‌ی انسانی دبی که بر مدارس خصوصی نظارت دارد، در گزارش بازرسی سال ۲۰۲۲-۲۳ خود برای اولین مدارس را بر اساس تمرکز روی سلامت روانی دانش‌آموزان رتبه‌بندی کرده است.

این اداره ۱۹۹ مدرسه‌ی خصوصی را در بازرسی‌های جامع سنجش کرد که نتایج آن ماه گذشته منتشر شد. ۷۴ درصد مدارس در این شاخص نمره‌ی «بسیار بالا» یا «بالا» را کسب کردند.

این مطالعه نشان می‌دهد که بیش از ۸۰ درصد مدارس دبی سعی می‌کنند به دانش‌آموزان خود حس خوبی از حضور در مدرسه بدهند.

گزارش اختصاصی هر مدرسه نیز برای والدین فرستاده شده و یافته‌های مهم درباره‌ی هر مدرسه به آن‌ها ارائه شده است. در این گزارش‌ها عواملی مانند کیفیت آموزش، تمهیدات سلامتی، سنجش درس‌های مهم و نقاط ضعف و قوت ذکر شده است.

فاطمه بالرحیف مدیر انجمن بازرسی مدارس دبی می‌گوید: «مطالعات گوناگونی نشان می‌دهد که رابطه‌ای قوی میان سلامت روان دانش‌آموز و دستاوردهای تحصیلی وجود دارد.

باعث خوشحالی است که شاهد چنین سطح بالایی از سلامت روان در بین مدارس دبی باشیم. مدیران مدارس وظیفه دارند که محیطی مثبت و حمایت‌گر برای سلامت‌ روان دانش‌آموزان ایجاد کنند و ما آن‌ها را تشویق می‌کنیم که با استفاده از این اطلاعات عملکرد خود را بیش از این بهبود بخشند.

در ماه دسامبر گذشته، دبی از طرح یک برنامه‌ی عملی برای بهبود سلامت روان دانش‌آموزان و کارکنان مدارس خصوصی خبر داد. این طرح قصد دارد بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده از طریق نظرسنجی‌ها، به مدارس کمک کند که به سلامت روان دانش‌آموزان توجه کافی را داشته باشند. تمرکز این طرح بر نیازهای منحصربه‌فرد دانش‌آموزان و خانواده‌هاست و تلاش می‌کند یک فرهنگ یادگیری همه‌شمول را ترویج دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا