اخبار امارات

شفافیت بیشتر در حمل و نقل دریایی دبی

شرکت های حمل و نقل دریایی باید تعرفه هزینه کانتینرها را به DMA اعلام کنند

شفافیت بیشتر در حمل‌ونقل دریایی دبی: شرکت‌ها باید هزینه‌ی هر کانتینر را به اداره‌ی کشتی‌رانی دبی اعلام کنند
طبق بخشنامه‌ی جدید، تمام شرکت‌های حمل‌ونقل دریایی در دبی باید تعرفه‌ی هزینه‌ی کانتینرها را به اداره کشتی‌رانی دبی (Dubai Maritime Authority) اعلام کنند. این قانون از امروز ۱ می اجرا می‌شود و به اداره کشتی‌رانی دبی این امکان را می‌دهد که اطلاعات جامع و دقیقی درباره‌ی هزینه‌ی کانتینرهای دریایی و فعالیت‌های مربوطه داشته باشد.
تمام شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات حمل‌ونقل دریایی باید نرخ تعرفه‌ی خود را از طریق پرتال Dubai Trade به اداره‌ی کشتی‌رانی اعلام کنند. همچنین باید فهرستی از هزینه‌ی کنونی کانتینر‌های خود را در عرض ۳۰ روز پس از صدور این بخشنامه به اداره‌ی کشتی‌رانی دبی ارائه دهند. شرکت‌های جدید نیز باید این فهرست را در عرض ۳۰ روز پس از دریافت مجوز ارائه دهند.
از امروز ۱ می، تمام شرکت‌های حمل‌ونقل دریایی از افزایش تعرفه‌ی کنونی هر کانتینر به هر صورت منع می‌شوند. آن‌ها تنها درصورتی حق افزایش تعرفه را دارند که این افزایش تعرفه مربوط به افزایش هزینه‌های دولتی، اداری یا بندری باشد و شامل مبلغی برای سود خودشان نشود. منع افزایش قیمت تا اطلاع ثانوی پابرجا خواهد بود.
تمامی شرکت‌هایی که در هر بندری در دبی فعالیت اعم از ورود، خروج یا عبور داشته باشند مشمول این قانون خواهند شد. این قانون شامل تمام شرکت‌های می‌شود که از ادارات مربوطه در دبی شامل سازمان اقتصاد و گردشگری، یا مناطق آزاد مانند DIFC مجوز ارائه‌ی خدمات حمل‌ونقل دریایی دریافت کرده باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا