اخبار امارات

محکم شدن جایگاه دبی میان امن ترین شهرهای جهان

پلیس دبی از کاهش جرایم خبر داد

امسال تعداد جرائم گزارش‌شده و ثبت‌شده در دبی باز هم کاهش یافته و دبی به محکم کردن جایگاه خود میان امن‌ترین شهر‌هایی جهان ادامه می‌دهد.

پلیس دبی امروز یکشنبه اعلام کرد که در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۳ نسبت به همین بازه در سال گذشته، شاهد کاهش ۲۵ درصدی جرائم جدی بوده است. همچنین جرائم غیرهشداردهنده در این بازه ۷.۱ درصد کاهش یافته و گزارش‌های ثبت‌شده توسط افراد ناشناس نیز ۱۴ درصد کمتر شده است.

در همین رابطه سپهبد عبدالله خلیفه المری، فرمانده کل پلیس دبی، در نشست سنجش عملکرد در سازمان کل تحقیقات قضایی شرکت کرد.

شاخص جهانی Numbeo در سال ۲۰۲۳ دبی را در جایگاه هفتمین شهر امن جهان قرار داده است. همچنین در مطالعه‌ی منتشرشده توسط Insuremytrip دبی امن‌ترین شهر جهان برای مسافران زن تنها معرفی شده است.

پلیس دبی در سال ۲۰۱۷ تکنولوژی پیشرفته‌ای را به کار گرفت که می‌تواند جرائم را قبل از رخ دادن پیش‌بینی کند. این سیستم زمان و مکان جرم را نیز پیش‌بینی می‌کنند تا نیروهای پلیس توانایی بیشتری برای مقابله با جرائم داشته باشند.

همچنین دبی تکنولوژی‌های پیشرفته و نوینی مانند هوش مصنوعی و ابرداده‌ها را به کار گرفته تا این شهر را برای ساکنین و مسافرانش ایمن‌تر کند. با کمک هوش مصنوعی، دوربین‌های هوشمند و جابجایی سریع، نیروهای پلیس می‌توانند در عرض چند ساعت مجرم را شناسایی و دستگیر کنند. همچنین پلیس دبی توافق‌نامه‌ای با ۱۰ بانک و موسسه مالی امضا کرده تا سامانه‌ی امنیتی آن‌ها را ارتقا داده و برای شناسایی و پیش‌بینی جرائم اقتصادی با آن‌ها همکاری کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا