اخبار امارات

گرایش نسل جدید دبی به بوتاکس، فیلر و لیبوساکشن

به گفته‌ی متخصصین، گرایش نسل جوانان به عمل‌های جراحی زیبایی از جمله بوتاکس، فیلر و لیپوساکشن در دبی از نسل‌های قبل بیشتر بوده و باعث ایجاد یک موج تقاضا برای جراحی زیبایی و پلاستیک در دبی شده است.

گمان زده می‌شود افزایش تقاضا برای جراحی زیبایی از سوی جمعیت جوان‌تر به علت ترویج «معیارهای زیبایی غیرواقع‌گرایانه» در شبکه‌های اجتماعی باشد که باعث روی آوردن به جراحی پلاستیک به عنوان راه حل شده است.

امروزه دیگر عمل زیبایی بینی، سینه، بوتاکس و فیلر لب دیگر تابو نیستند و در سال‌های اخیری این مسئله به تدریج عادی‌سازی شده است. متخصصین می‌گویند با اینکه اکثریت این تقاضا از سوی زنان است اما مردان نسل جدید نیز به عمل‌های زیبایی تمایل نشان می‌دهند.

این افزایش تقاضا برای عمل‌های زیبایی در نسل جوان در امریکا نیز دیده شده و به گزارش اکادمی جراحی پلاستزک امریکا، ۷۵ درصد متخصصین این عرصه شاهد افزایش تقاضا در جمعیت زیر ۳۰ سال بوده‌اند. گفته می‌شود این موضوع به دلیل افزایش آگاهی، پیشرفت تکنولوژی و تاثیرات شبکه‌های اجتماعی و فرهنگ عمومی رخ داده است.

از زمان افزایش تمایل به عمل‌های زیبایی، دبی به یک مقصد محبوب برای گردشگری پزشکی تبدیل شده و افراد از سراسر جهان برای عمل‌های مختلف به دبی می‌آیند. شهرت این شهر برای لوکس بودن در کنار امکانات پزشکی پیشرفته باعث رشد این بازار شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا