راه اجتناب از چک برگشتی در امارات

راه اجتناب از چک برگشتی در امارات

با پلتفورم جدید امارات، بررسی کنید که چک برگشت می‌خورد یا نه؟

از این پس افراد و کسب و کارها در امارات می‌توانند از طریق درگاه اینترنتی فوراً بدانند که احتمال برگشت خوردن چک صادر شده از سمت یک بانک مستقر در این کشور چقدر است.

ساکنان امارات و کسب و کارها هم‌اکنون می‌توانند با بازدید از وبسایت دفتر اعتباری الاتحاد (AECB) از احتمال برگشت چک مطلع شوند.

این اداره موظف است اطلاعات اعتباری افراد و شرکت‌ها را از موسسات مالی و غیر مالی در امارات جمع‌آوری کند.

سیستم چک‌اسکور (ChequeScore) این دفتر اعتباری، پیش از راه‌اندازی، تحت ماه‌ها آزمایش دقیق قرار گرفت تا از وجود تجربه روان و بدون دردسر برای مشتریان اطمینان حاصل شود. در طول دوره آزمایشی، بیش از 11000 چک به ارزش مجموعاً 788 میلیون درهم از طریق این اپلیکیشن اسکن شد.

در فوریه 2022، دفتر اعتباری الاتحاد یک برنامه موبایل راه اندازی کرده بود که به کاربران این امکان را می‌داد تا فوراً احتمال برگشت چک را ارزیابی کنند. از زمان راه‌اندازی، تعداد بارگیری‌های برنامه موبایل چک‌اسکور در کمتر از یک ماه به ۲۱۵۳۲ افزایش یافت. ارزش کلی تمام چک‌های اسکن شده به بیش از 815 میلیون درهم میرسید.

این برنامه که هم‌اکنون در وبسایت AECB موجود است، امکانات دسترسی و تعامل بیشتری نسبت به قبل به نمایش می‌گذارد و پیش‌بینی می‌شود که ترافیک استفاده کاربران ده برابر شود.

برنامه چک‌اسکور، در واقع، به کاهش تعداد چک‌های برگشتی کمک کرده و بر پاسخگویی مالی پافشاری میکند. هنگامی که کاربران در آن ثبت نام کنند، می توانند چک را اسکن کرده، تصویر آن را آپلود کنند یا داده ها را به صورت دستی وارد کنند.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل