اخبار امارات

ساکنین امارات برای گرین کارت EB-5 آمریکا در الویت نیستند

درخواست گرین کارت به محل سکونت ربطی ندارد

ساکنین امارات برای گرین کارت EB-5 امریکا در اولویت نیستند

اخیرا برخی از مشاوران ویزای امریکا در کشورهای عضو سواری همکاری اطلاعاتی منتشر کردند که با قوانین و مقررات برنامه EB-5 برای مهاجرت به امریکا از طریق سرمایه‌گذاری مغایرت دارد. این موضوع باعث نگرانی‌های مشاوران مهاجرت به امریکا و کارشناسان EB-5 در این کشورها شده است زیرا انتشار این اطلاعات غلط می‌تواند به آسیب در سطح بزرگی در جامعه منجر شود.
آیا ساکنین امارات برای برنامه‌ی EB-5 امریکا در اولویت هستند؟
خیر. این موضوع که ساکنین امارات یا کشورهای عضو GCC در روند اخذ EB-5 به‌علت محل سکونت خود مزیت یا اولویت خاصی نسبت به سایر متقاضیان دارند اشتباه می‌باشد. گزاره‌ی «ساکنین امارات برای گرین کارت اولویت دارند» اخیرا بارها در امارات منتشر شده و این موضوع باعث نگرانی کارشناسان مهاجرت به امریکا درباره‌ی انتظارات غلط متقاضیان این نوع ویزا از امارات شده است. حقیقت این است که برای اخذ ویزای EB-5 اولویتی بر مبنای محل سکونت وجود ندارد. گرین کارت بر اساس محل تولد اعطا می‌شود و ربطی به ملیت یا محل سکونت فرد ندارد.
دولت ایالات متحده سالانه ۱۰ هزار گرین کارت از طریق برنامه‌ی EB-5 اعطا می‌کند که این تعداد برای متقاضیان متولد هر کشور محدودیتی دارد. بنابراین غیرممکن است که فردی از طریق سکونت در کشور ثالث بتواند در فرایند اخذ ویزای EB-5 اولویت داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا