اخبار امارات

توصیه پلیس دبی در مورد کارگران خانگی غیر قانونی

عامل اصلی ۹۰ درصد سرقت‌ها کارگران خانگی غیرقانونی هستند

گفته می‌شود استخدام غیرقانونی مستخدم، راننده، باغبان یا هر کارگر خانگی عامل اصلی ۹۰ درصد سرقت‌های اخیر در مناطق مسکونی می‌باشد.
سرلشکر جمال سالم الجلاف، مدیر اداره کل تحقیقات قضایی پلیس دبی، در گفتگو با خلیج تایمز گفت که مالکان ویلاها و خانه‌های ویلایی و حتی آپارتمان به خارج سفر می‌کنند و به این کارگران غیرقانونی اعتماد می‌کنند که از ملکشان مراقبت کنند.
ایشان اضافه کرد که در بیشتر سرقت‌های خانگی گزارش شده در ایستگاه‌های مختلف پلیس دبی عامل اصلی آن‌ها کارگران غیرقانونی بوده‌اند. این کارگران با سایر افراد در خارج از خانه همکاری می‌کنند و به آن‌ها اطلاعات محرمانه می‌دهند تا آن ها بتوانند به راحتی وارد خانه شده و گاوصندوق را باز کنند یا اجناس قیمتی را در غیاب ساکنین خانه بدزدند.

پیدا کردن این سارقان برای پلیس معمولا دشوار است زیرا افراد قربانی سرقت تنها پس از بازگشت به خانه موضوع را گزارش می‌دهند که ممکن است تا آن زمان مدت زیادی طول بکشد.
گفته می‌شود برخی از مالکان از گزارش دزدی به پلیس خودداری می‌کنند زیرا از جریمه‌ی ۵۰ هزار درهمی به خاطر استخدام کارگران غیرقانونی می‌ترسند.
سرلشکر الجلاف می‌گوید در مجتمع‌های مسکونی و ویلاهایی که در برنامه‌ی رایگان امنیت خانگی «Home Security» قرار گرفته‌اند هیچ مورد سرقتی گزارش نشده است زیرا این خانه‌ها از سطح بالای امنیت برخوردارند و تمهیدات امنیتی از انجام سرقت آسان جلوگیری می‌کند.
ایشان از مالکان ویلاها و آپارتمان‌ها خواست که دوربین مداربسته نصب کنند و برای استخدام کارگران خانگی از روش‌های قانونی استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا